Sıkça Sorulan Sorular

Yurt Dışı Burslar Sıkça Sorulan Sorular


Eksiksiz ve doğru başvuru yapmak için öncelikle burslarımızın detayı için web sitemizde verilen bilgileri dikkatle okumanız gerekir. Bu linkten ulaşabiliyorsunuz http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslar-Genel-Bilgiler/49/46/0 sonrasında hangi bursa başvuru yapacaksanız ilgili bölümlere tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Başvuracağınız bursun açıklama yazısını baştan sona mutlaka dikkatle okumanız gereklidir. Tüm bilgi ve belgeler orada verilir. Linklerden başvuru formlarına ulaşılabilir. Okuduğunuz yazının sonunda başvur komutunu tıklayarak online başvuru formlarını dikkatle doldurmanız gereklidir. Başvuru formlarını doldurduktan sonra çıktısını alıp tarih ve imza kısımlarını da doldurarak dosyanıza diğer istenilen belgelerle birlikte ekleyebilirsiniz.

Güncel tüm bilgi ve belgelere TEV’in resmi web sitesinden bu bölümden ulaşabilirsiniz http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslar-Genel-Bilgiler/49/46/0

Burs kategorilerimize ve burs verdiğimiz ülkelere göre burslarımızın kapsamı farklılık göstermektedir. İlgili burs bölümünde detay bilgileri görebilirsiniz.