Haberler

42. İSTANBUL MARATONU


Bu yıl pandemiden dolayı bir ilk gerçekleşecek ve 42. İstanbul Maratonu Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden koşulabilecek ve kampanya açılabilecek.

İster Edirne’de, ister Hakkari’de, Berlin’de, Boston’da, bu sene İstanbul Maratonu’nda her koşucu katılmak istediği yarışın ruhunu Türkiye’nin ve dünyanın herhangi bir yerinde yaşayabilecek! Her koşucunun kendi parkurunu seçeceği, kendi önlemini alarak koşacağı 42. İstanbul Maratonu sanal platform üzerinden 07-08 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Sanal platform üzerinden gerçekleşeceği için dilediğiniz yerden sizler de İstanbul’daki Maraton heyecanını paylaşabilir, teknolojiye erişimi kısıtlı üniversite bursiyerlerimiz için başlattığımız “Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi”ne dahil olabilirsiniz.

İlk etapta acil ihtiyacı bulunan, hanesinde üç ve üçten fazla öğretim çağında çocuk bulunup hiç bilgisayarı olmayan ve yüzde 87,4’ü kırsalda yaşayan 254 bursiyerimize teknoloji desteğinde bulunmayı hedefliyoruz.

  • Büyük hedeflerle değil tek bir bilgisayar hedefi ile bir kampanya açtırabilsek bile bir kişi için fark yaratabileceğiz.
  • Her bir 4.000 tl, evinde bilgisayar olmayan 3 veya daha çok kardeşin eğitim almaya çalıştığı yuvaya umut olacak ve bir aileyi mutlu edecek!

Kampanyanızı oluşturmak ve sanal koşuya katılmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak, https://ipk.adimadim.org/ adresinden kullanıcı profilinizi oluşturduktan sonra; ‘Yardım Kampanyalarım’ sekmesinden ‘Kampanya Aç’ butonuna tıklayarak yönlendirilen ekranda Etkinlik: İstanbul Maratonu – 2020 Proje: TEV-Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi seçip sizin için oluşturulacak linkle 26 Ekim’den itibaren bize destek olmaya başlayabilirsiniz.
  • Sanal koşuya kayıt olmak için; https://event.spor.istanbul/ adresinden üyelik kaydınızı yapabilir ve yönlendirilen sayfa üzerinden ‘Sanal Koşu’ adımını seçerek etkinlik kaydınızı oluşturabilirsiniz.
  • Bu sene 5k, 10k ve 15k koşuları sanal olarak gerçekleşeceği için SWEATers isimli uygulamayı sanal yarışın yapılacağı 7-8 Kasım tarihlerinden önce indirip etkinlik kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Ekte konuyla ilgili kayıt kılavuzunu bulabilirsiniz.

Apple Kullanıcıları için: https://apps.apple.com/tr/app/sweaters/id1194530904?l=tr

Android Kullanıcıları için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sweaters.android&hl=en_US

TEV Ailesi olarak bir maraton heyecanını daha birlikte yaşayacak, bir projemizi daha hayata geçirecek, TEV’li gençlerimizin ihtiyaçları için yine azimle çalışacağız.

Değerli ilginiz ve desteğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.Aylık düzenli bağışçımız olmak şimdi çok kolay.

Lütfen bağış miktarı seçin:


BAĞIŞ YAP