-
-
-

2009-2010 Öğretim Yılında Burs Almaya Başlayan Bursiyerlerimizin Dikkatine


2009-2010 Öğretim Yılında Vakfımızdan burs almaya başlayan bursiyerlerimizin aile ikametgah adreslerine aşağıda örneği verilen ve yaptırması gereken belgeler gönderilmektedir. Bugüne kadar belgesi gelen ve gelmeyen bursiyerlerlerin listesi aşağıda yayınlanmaktadır. Bursiyer kodu 72337’den büyük olanlar 2009-2010 öğretim yılında yeni seçilen öğrencilerdir. (Geçtiğimiz yıldan bursu devam edenler bu evrakları hazırlamayacaktır.)

Bursunuzun devam edebilmesi için istenilen belgeler aşağıda belirtilmiştir;

1) Nüfus cüzdanınızın tasdikli örneğini (Muhtarlık veya noterden onaylı),

2) İki adet vesikalık fotoğrafınızı,

3) Ailenizin devamlı oturduğu yerin muhtarlığından alacağınız ikametgah senedini (Aile resi veya sizin adınıza),

4) TEV burslusu olmayı ve yükümlülüklerini kabul ettiğinizi belirten ilişikte gönderdiğimiz

"TEV Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi"ni doldurup, imzalayarak,

bu belgeleri en geç 20 Şubat 2010 tarihine kadar Vakfımıza elden getirmeniz veya APS/kargo olarak postalamanız gerekmektedir. (Belgelerini tamamlamayanların bursu kesilecektir)

Bilginizi rica eder, başarılar dileriz.

TÜRK EĞİTİM VAKFI

 

Önemli Notlar:

1. TEV Üstün Başarı Bursuna hak kazanan bursiyerler de istenilen belgeleri hazırlayacaktır. Ancak Üstün Başarı Bursu'nun başarı durum kriterleri ve burs özellikleri farklı olduğu için kendileri bu konuda ayrıca bilgilendirilmiştir.

2. Ek bilgi listesinde hangi fondan yararlandığınızı gösteren bursverenlerinizle birlikte, bursiyer kodlarınız da yer almaktadır.

3. Vakfımızdan burs alıyorken, bir başka kurumdan burs almamanız gerekmektedir. (Sadece öğrenim kredisi ve harç kredisi alınabilir) Bu nedenle bir başka kurumdan da burs çıkmış ise derhal iptal ettirmeniz gerekmektedir. Kredi Yurtlar Kurumundan burs çıkanlar, burslarını krediye çevirdikleri takdirde sorun olmayacaktır. Diğer kurumlardan burslarını iptal ettirmeyen ya da krediye çevirmeyenler, kurumlar arasında yapılan yazışmalar neticesinde her iki kurumdan da mahrum kalabilecektir.

Bilgi Mektubu

Vicdani Yükümlülük Belgesi

Bursun Uzatılması Koşulları

2009-2010 Bursiyer Listesi

Bu güne kadar belgesi gelen ve gelmeyen bursiyerlerlerin listesi aşağıda yayınlanmaktadır.

Vicdani Yükümlülük Belgesi Gelenler ve Gelmeyenler