Ankara’da 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi’nde Türk Eğitim Vakfı’nın tanıtımı yapıldı.


Sosyal Güvenlik Kurumu, Ankara İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren ve kendi alanında Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı kurumu olan 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi'nde halen, 350'ye yakın kişi kalmaktadır. Devletin önemli kademelerinde uzun yıllar görev yapmış olan kurum sakinlerine, 19 Nisan 2011 Salı günü saat 15.00'te, Türk Eğitim Vakfı'nın 15'dakikalık bir tanıtımı Yapıldı. Tanıtım sonrasında Devlet Bale ve Opera sanatçısı Tenor Şakir İlyasoğulları tarafından bir konser verildi. Ardından katılımcılara ikramlar sunuldu. 

Tanıtım ve konser etkinliğine 135 kurumda kalan sakinlerin yanı sıra, Kurum Müdürü Bülent Pişi, Müdür Yardımcıları Hale Mavi ve Ülkü Kandemir ile kurumda göreli Psikologlar, Sosyal Çalışama Uzmanları ve diğer çalışanlar katıldılar.

Tanıtım etkinliği,  Ankara Şube Başkanı Ömer Turna'nın yaptığı açış konuşması ile başladı. Konuşmasında, Türk Eğitim Vakfı olarak, başarılı ve ekonomik gereksinimi olan öğrencilere burs vermenin yanında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı her düzeyde okul, öğrenci yurdu, Çok Amaçlı Toplum Merkezi gibi kurumlar yaptırdıklarını ayrıca,  öğretmenlerin hizmet içi eğitimi projeleri ile Üstün Yeteneklilerin Eğitimi Kongresini organize ettiklerini belirti. Yaklaşık 10 dakikalık bir sunu eşliği Türk Eğitim Vakfı'nın tanıtımını yapan Ömer Turna'ya, katılımcılardan özellikle bağış yapanlara sunulan hizmetlerin neler olduğu ile Vakfın, Huzurevi yapılma konusunda bir çalışmanın olup olmadığı konusunda sorular yönelttiler.

Sorular yanıtlandıktan sonra konsere geçildi. Sanatçı Tenor Şakir İlyasoğulları'nın seslendirdiği eski şarkılar karşısında duygulanan katılımcılar, konserden çok memnun kaldıklarını dile getirdiler. Şarkılara dans ederek eşlik eden sakinlere konser sonunda yiyecek ve içecekler sunuldu.