14 Ağustos 2014

Antakya Medeniyetler Korosu İzmir Konseri


Üç semavi dine mensup kişilerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, 6 Eylül'de Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alıyor. 

"13 Mayıs 2014 Salı, saat 15:15...

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasıyla derin bir yasa boğulduk.

Türk Eğitim Vakfı, bu üzücü olay karşısında her zamanki duyarlılığıyla maden kazasında şehitlerimizin ve çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımızın çocuklarının eğitimlerinin yarım kalmaması için Soma Umut Fonu'nu oluşturdu.

Çocuklarımız, anaokulundan başlayarak tüm eğitim hayatları boyunca bu fondan destekleneceklerdir.

Sizler de konserimize katılarak onların hayatında bir umut olacaksınız."

Antakya Medeniyetler Korosu, Antakya'da yaşayan üç semavi dine mensup kişilerden oluşuyor. Koro içinde rahipler, imamlar, rahibeler, kuyumcular, öğretmenler, öğrenciler, emekliler ve serbest meslek gruplarından kişiler bulunuyor. İnsanlığı doğruya ve güzelliğe çekmek isteyen koro, medeniyetler arasında köprü oluşturarak evrensel bir dil olan müzikle bir arada tutmayı hedefliyor.

Çok çeşitli kültürel yapıların yüzyıllardan beri bir arada yaşamalarının ürünü olarak koro, karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamını bütün dünyaya örnek olarak gösteriyor. 2012 yılında Nobel Barış Ödülü olan koro bu konserine anlam ve değer katacağını düşünerek onların ortak dili olan sevgiyi Türkiye'yi yasa boğan bu faciada sevenlerinin de katkılarıyla umuda dönüştürmeyi arzu ediyor.

* Saat 18:30'da Karşıyaka EGS park ve Konak Sabancı Kültür Merkezi önünden servis kaldırılacaktır. Servisi kullanmak isteyenlerin 441 21 44 nolu telefona rezervasyon yaptırmaları önemle rica olunur. 

 

Bu etkinlik ana sponsor Omka Ltd. Şti. ve diğer sponsor firmalar tarafından TEV Soma Umut Fonu yararına düzenlenmiştir.

 

Bu özel konsere katılarak Soma’lı çocuklarımızın hayatında bir umut olabilirsiniz.

Bilet satın alma ve detaylar için: http://www.biletix.com/etkinlik/RKMP1/TURKIYE/tr