01 Ağustos 2016

Bu Adımda Umut Var


Kampanyayı desteklemek için tıklayınız. 

Sevgili TEV Dostu,

2008 yılından bu yana Türkiye’de gönüllü koşucular, Adım Adım Platformu ile 111.327 bağışçıdan 14.300.000 TL bağış toplayarak 50.000’e yakın kişinin hayatını değiştirdiler. Ve sizin de çok yakından bildiğiniz gibi TEV de, çağdaş Türkiye idealine ve insanlığın gelişmesine katkı sağlamak amacı ile bugüne kadar yurt içinde 223.600, yurt dışında 1.665 burs vererek gençlerimizin geleceğine umut oldu ve olmaya da devam ediyor.

Siz de bizimle birlikte hedefimize koşup bir öğrencinin hayatına dokunabilirsiniz.

Bu seneki hedefimizin önemini daha iyi içselleştirmeniz için sizi kendi öğrencilik yıllarınızda küçük bir gezintiye davet ediyorum.

Hatırlar mısınız? Okul ücreti, servis, yemek masrafları derken kitapları da alınca anne babanızda derman kalmaz, siz de aslında en temel ve doğal ihtiyaçlarınız olan şeyleri bile lüks sayar, istemeye hatta kendinize bile söylemeye çekinirdiniz. Oysa ki sizi siz yapan kendinize güveninizi getiren, sosyalleştiren o temel ihtiyaçlardır ve temel ihtiyaçların kaynağı da cep harçlığı… İki lira zam yapıldığında havalara uçtuğunuz, biriktirip alabileceklerinize dair hayaller kurduğunuz, kermeslerde satış yaparak, bayramlarda el öperek ara kazançlar yarattığınız cep harçlığı…  Biz de Kız Öğrenci Yurtlarımızda burslu olarak barınan ve hiç bir yan gelirleri olmayan kız öğrencilerimize üniversite okumak için geldiği illerde yaşamlarına devam edip kendilerini geliştirmeleri için cep harçlığı veriyoruz.

İşte bu sene Bu Adımda Umut Var Projemiz’le 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda sizlerle birlikte sizler aracılığıyla sağlayacağımız destekle kızlarımızın hayatlarına renk, değer, ışık katmalarına yardımcı olacağız.

Bu yıl 13 Kasım Pazar günü yapılacak olan dünyanın tek kıta geçişi koşusu 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “TEV Umut Takımı”nda yerinizi almak, gönüllü elçisi olmak ve umut olacağınız bir geleceğe koşmak için siz de bize katılmak ister misiniz?

Eğer tüm bu konular size yakın geliyorsa ve siz de TEV ailesinin bir üyesi olarak bizimle “Bu Adımda Umut Var Projesi” ne katılmaya karar verirseniz bize mail ya da telefon*  ile ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Yıldız Günay
Genel Müdür

*Detaylı Bilgi ve İletişim :  Çiğdem Akyıldız / Serpil Gümüş  – buadimdaumutvar@tev.org.tr
 0212 318 68 00/68 57 / 68 46

Gönüllü ‘’koşucu’’ kimdir?

  • Bugüne kadar gönüllülerin %70’i ilk kez koştu ya da sadece yürüdü.
  • Her gönüllü her bir koşuda ortalama 9 kişiye yardım etti.
  • Herkes dilediği km’lik etapta koşmakta özgür. Etaplar 10, 15 ve 42 km’lik parkurlardan oluşuyor.
  • Her yaştan gönüllü doktoru sakınca görmezse koşuya katılabilir.