30 Ekim 2014

Cumhuriyetimizin 91. Yılını coşkulu bir davet ile kutladık!


Cumhuriyetimizin 91. yılını 29 Ekim Çarşamba günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleşen coşkulu bir davet ile kutladık. Etkinliğe TEV bağışçılarımız, yöneticilerimiz ve TEVİTÖL öğrencileri katıldı.

Etkinlikte günün mana ve önemini belirten konuşmayı Vakfımız Genel Müdürü Yıldız Günay yaptı. Açılış konuşmasını ise Vakfımız Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen konuşma ve sunumların ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi A capella müzik korosu öğrencileri muhteşem bir performans sergilediler. Etkinlikte;

* Cumhuriyet

* Atam

* İzmir'in Dağlarında

* Gençlik Marşı

* İleri Marşı

* 10.Yıl Marşı şarkılarını seslendirdiler.

TEVİTÖL’lü 44 Öğrencinin sunduğu vals gösterisi davetliler tarafından hayranlıkla izlendi. Vals performansı ardından tüm davetliler de öğrenciler ile dans ettiler. TEVİTÖL performans şovlarının ardından grup öğretmenlerine de çiçek takdim edildi; Janset Gurbuz (Almanca) Sandrine Hoornaert Belikirik (Fransızca)

Cumhuriyet marşları ve şarkılarını hep bir ağızdan söylediğimiz etkinlik pasta kesimiyle son buldu.

Bizlere emanet edilen cumhuriyet ve değerlerini korumak için Türk Eğitim Vakfı olarak ülkemizin aydınlık geleceği için gençlerimizin yollarını aydınlatmaya devam edeceğiz.