Değerli Bağışçımız Safiye Ayla TARGAN'ı Anıyoruz


Değerli Bağışçımız Safiye Ayla TARGAN

14 Ocak  2011 Cuma günü Saat  11:00'de

Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında

bursiyerleri, sevenleri ve yakınları ile anılacaktır.

Sesi ve yorumuyla bir döneme damgasını vuran değerli sanatçı Merhume Safiye Ayla Targan bilindiği gibi tüm mal varlığını, Türk Eğitim Vakfına bağışlamıştır. Vasiyetnamesi gereği, 1999-2000 öğretim yılından itibaren müzik ve güzel sanatlar alanlarında eğitim gören yetenekli, ancak maddi imkanlardan yoksun öğrencilere burs verilmektedir. Bugüne kadar Safiye Ayla TARGAN fonundan 976 burs verilmiştir. Sadece 2010-2011 öğretim yılında 85 öğrenci bu fondan yararlanmaktadır. 

Ayrıca Safiye Ayla TARGAN adına üç yılda bir ses yarışması düzenlenerek toplam 23 yetenekli genç seçilmiştir. Bu gençlerin doldurduğu CD'lerin satışından elde edilen gelirle yine başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere burs imkanı sağlanmıştır.

Sanatını başarıyla icra ettiği yıllarda Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk'ün ve milletimizin sevgisine mahzar olan Türk Musikisi'nin emsalsiz sesi Safiye Ayla Targan için 14 Ocak 2011 Cuma günü saat: 11.00'de Zincirlikuyu Mezarlığındaki kabri başında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından bir anma etkinliği düzenlenmiştir.

Değerli sanatçımızın yakınları, sevenleri, TEV yetkilileri, bursiyerleri ve TEV'in düzenlemiş olduğu Safiye Ayla Ses Yarışmasına katılan gençlerimizin hazır bulunacağı bu özel günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.