Değerli Öğretmenlerimize..


Değerli Öğretmenlerimiz,

Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmen unvanının verildiği 24 Kasım Günü, siz değerli yol göstericilerimizin tümü adına 1928'den bu yana "Öğretmenler Günü" olarak özel bir gün olarak kutlanıyor.

Ülkemizdeki eğitim sorunlarının çözümüne destek olmak, daha çağdaş ve geleceğin Türkiye'sine yön verecek gençlerimizi yetiştirmek üzere, Merhum Vehbi Koç ve 205 gönüllü tarafından kurulan Türk Eğitim Vakfı olarak, 45 yıldır Türkiye'nin çağdaş geleceği için birlikte mücadele veriyoruz.

Sürdürdüğümüz bu mücadelede  görüyoruz ve biliyoruz ki; geleceğin nesilleri yalnızca eğitim tesisleri yaparak veya çocuklarımızı okula göndererek değil, siz değerli öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmektedir.

Ülkemizi bilim, sanat ve kültür alanında geleceğe taşıyacak çocuklarımız, sizlerin engin tecrübe ve bilgilerinizle değerlenecektir. Bu nedenledir ki geleceğin Türkiye'sinde, öncelikle geleceği kuracak öğretmenlerimizin yetiştirilmesi ve onların liderlik edeceği eğitim sisteminin oluşturulması çok önemlidir.

Bu kutsal görevinizi yaparken karşılaştığınız zorlukları aşmada ve gelecek için yürüttüğünüz eğitim çalışmalarında, TEV olarak her zaman destek vermek üzere yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Ellerinizden öpüyor,  saygılarımızı sunuyor, öğretmenler gününüzü kutluyoruz.

 

Yıldız Günay
Genel Müdür
Türk Eğitim Vakfı