02 Haziran 2016

Ödüllü Tasarım Yarışması - Mutlu Günlere Dokun


Mutlu günlerde sevdiklerinize özel bir seçenek sunmak, onların mutluluklarını paylaşırken sosyal fayda yaratmak isteyenler ve genç tasarımcılara katkı sağlamak için Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması’nı düzenliyoruz. 

Kurucumuz Vehbi Koç’un 1968’de İsveç’te gördüğü bir uygulamayı 1 Ocak 1972 yılında kız kardeşi Hüsniye Aktar’ın cenazesi vesilesiyle Türkiye’de de başlatması ile zaman içinde ülkenin dört bir yanında geniş kitlelerce kabul görerek kullanılan ve bir çok öğrenciye burs sağlayan cenaze çelenklerini mutlu günlere de taşıyarak vakfımızın 50. yılında bir alışkanlık yaratmayı ve verdiğimiz eğitim desteğine yeni bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz. 

Yarışma, Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurularına açık olacak. Jüri üyeleri arasında Can Yalman, Han Tümertekin, Defne Koz, Bahattin Öztuncay, Dr. Oya Akman, Yiğit Yazıcı, Hanefi Yeter gibi tasarım dünyasının başarılı isimlerinin yer aldığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 2 Eylül 2016.

Haydi! Sen de ‘Mutlu Günler’e dokun.

Başvuru Formu için Tıklayınız.

Şartname için Tıklayınız.