-
-
-

TEV'in Üstün Başarı Bursiyerleri İstanbul'da Düzenlenen Konferans ve Yemekte Buluştu


Türk Eğitim Vakfının geleceğin lideri olarak desteklediği ve burs verdiği Üstün Başarı Bursiyerleri 28 Şubat'ta İstanbul Divan Kuruçeşme Tesislerinde düzenlenen konferans ve yemekte biraraya geldi.

Toplantıya TEV Yöneticilerinden Mütevelli Heyeti Üyesi ve Burs Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, Mütevelli Heyeti Üyesi Kaya Şener, Genel Müdür M. Yıldız Günay, Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, Yurt İçi Burs Şefi Şengül Küpücü ve 120 TEV Üstün Başarı Bursiyeri katıldı. Gecenin açılışında, Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, Genel Müdür M. Yıldız Günay ve Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal birer konuşma yaptı. Gecenin konuk konuşmacısı ise Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç'ti.

Eski bir TEV bursiyeri olan Onur Genç "Liderlik" temalı konferansını interaktif olarak gerçekleştirdi. Geceye katılan gençler de söz alarak görüşlerini dile getirdiler ve sorularını yönelttiler. Konferansında eğitim hayatını ve başarılarla dolu kariyerini de anlatan Onur Genç TEV Üstün Başarı Bursiyerlerini ve TEV Yöneticilerini bir kez daha kendisine hayran bıraktı. 

Çok başarılı genç bir yönetici olan Onur Genç; Trabzon Anadolu Lisesinden Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanıp, üniversiteden birincilikle mezun oldu ve TEV Yurt dışı master bursunu kazanarak Carnegi Mellon Üniversitesinde MBA eğitimi aldı. Carnegi Mellon Üniversitesinden de üç ödül alarak mezun oldu. İş hayatına Amerikan Airlines'ta başlayan, McKinsey&Company Kanada Toronto ofisinde devam eden Onur Genç, daha sonra McKinsey&Company Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda şirketin kıdemli Yönetici Ortağı oldu. 2012 yılı başlarından itibaren ise Garanti Bankası Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmeye başladı.

Bursiyerler, Onur Genç'in konuşmasının ardından tanışma ve sohbetlerini sürdürme fırsatı buldukları yemeğe devam ettiler.

TEV, başarılı mezun yurt dışı bursiyerleri ile Üstün Başarı Bursiyerlerini bu toplantılarla biraraya getirerek onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarını sağlıyor.  

Bursiyerler geceden ayrılırken memnuniyetlerini dile getirdiler ve bu gibi etkinliklerle daha fazla bir araya gelme arzularını belirttiler.