12 Nisan 2017

Türk Eğitim Vakfı ’50. Yıl Umut Ziyaretleri’ne Eskişehir’de Devam Ediyor


1967’den bu yana başarılı ancak ve imkanı kısıtlı gençlere eğitim desteği sağlayan Türk Eğitim Vakfı, 50.yıl çalışmaları kapsamında Eskişehir’e saha ziyareti düzenledi. ’50.Yıl Şube Umut Ziyaretleri’ başlığı altında Eskişehir’de yerel ve idari yöneticilerin yanı sıra bağışçılar ve bursiyerlerle bir araya gelen TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV’in eğitim yolculuğunun yarım asırdır devam ettiğine dikkat çekerek, “İstanbul’da temelleri atılmış bir vakıf olarak, 50 yıldır Türkiye’nin dört bir yanından başarılı ve maddi imkanı yetersiz gençlerimize, bağışçılarımızın katkılarıyla destek veriyoruz. Eskişehir de bizim için son derece önemli bir şehir. Büyük bağışçılar kadar her bir bireyin katkısı da çok önemli. Daha çok öğrencimize destek vermeyi ve eğitim için daha çok insanımızın seferber olmasını sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 

Vizyoner işadamı merhum Vehbi Koç önderliğinde 205 hayırsever tarafından başarılı ve olanakları kısıtlı gençleri desteklemek amacıyla 1967’de kurulan ve 2017 yılında 50. yaşına giren Türk Eğitim Vakfı (TEV) eğitime desteği yaygınlaştırma hedefiyle saha ziyaretlerine devam ediyor. ‘50.Yıl Şube Umut Ziyaretleri’ başlığı altında düzenlenen saha ziyaretlerinin ikinci adresi Eskişehir oldu. TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan İğnebekçili ve TEV Genel Müdürü Yıldız Günay Eskişehir’de bağışçılar ve bursiyerlerle bir araya geldi. 

Rona Yırcalı: “Eskişehirli bağışçılarımızla gurur duyuyoruz”

Yemekte konuşan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, İstanbul’da temelleri atılmış bir vakıf olarak, 50 yıldır Türkiye’nin dört bir yanından başarılı ama maddi imkanı yetersiz gençlere, bağışçıların katkılarıyla destek verdiklerini hatırlatarak şöyle devam etti: “Bugüne kadar toplamda Eskişehir ve çevre illerde gençlerimize 71.577, Eskişehir’de ise 8.974 eğitim bursu desteği sağladık. Eskişehir’de halen eğitimine devam eden 185 öğrencimiz bulunmakta. Eskişehir’deki 6 bağışçımız da eğitim yolculuğumuzda bize çok büyük destek verdi, onlara minnettarız. Eskişehir bizim için son derece önemli bir şehir. Bugün 2 bağışçımız bizimle beraber. Onlar, bizim heyecanımızı besleyen ana damarlar. Aramıza yeni bağışçıların katılması elbette dileğimiz. Ama büyük bağışçılar kadar her bir bireyin katkısı da çok önemli. TEV olarak bir misyonumuz da, küçük bağışçılığı özendirmek. Çok tipik bir atasözünü hatırlatmak isterim. Damlaya damlaya göl olur… Küçük bağışçılığı ne kadar çok özendirirsek, o kadar büyük işlere imza atabileceğiz “ dedi. 

“50.yılımızda yeni bir dönem açıyoruz”

TEV’in 50. yaşını bir mihenk alarak eğitime desteğin yaygınlaşacağı yeni bir dönem açtıklarını söyleyen Yırcalı, “50. yılımızı kutlarken, yaptığımız işin ciddiyet ve sorumluluğunun farkında olarak, daha çok kişinin kalbine dokunmayı ve eğitim için daha çok insanımızın seferber olmasını sağlamayı hedefliyoruz. İşte bu nedenle, 50. yıl çalışmalarımızda saha ziyaretlerini planımızın merkezine koyduk. Bugüne kadar tüm Türkiye’den bize bağışlarıyla destek veren güzel insanlarımızı, şehirde TEV bursu ile öğrenim gören gençlerimizi, bu gençlerimizin iyi birer birey olarak yetişmesine katkıda bulunan akademik kurumlarımızı, yerel ve idari yöneticilerimizi ziyaret ediyoruz. TEV’in misyonunu onlara anlatma, verdikleri hizmet için teşekkür etme ve en önemlisi de gelecekte daha çok bir arada çalışmak için azmimizi, isteğimizi belirtme fırsatı buluyoruz” şeklinde konuştu.