18 Aralık 2015

Türk Eğitim Vakfı Ankara Özel Sedef Ölçer Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Açılışı Yapıldı


Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), Türkan ve Melih Ölçer’in kızları, merhum Sedef Ölçer’in adını ölümsüzleştirmek amacıyla yaptığı bağış ile hayata geçirdiği TEV Ankara Özel Sedef Ölçer Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, TEV yöneticileri, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.  

Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), Türkan & Melih Ölçer ailesinin kızları, merhum Sedef Ölçer’in adını ölümsüzleştirmek amacıyla yaptığı bağış ile hayata geçirdiği TEV Ankara Özel Sedef Ölçer Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, TEV yöneticileri, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy’un katılımıyla 17 Aralık’ta Ankara’da gerçekleştirilen bir törenle yapıldı.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Türk Eğitim Vakfı olarak eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına kız öğrencilerimizin eğitimine hassasiyet gösteriyor, kaliteli ve rahat bir eğitim hayatı sürmelerini önemsiyoruz. İzmir ve Trabzon’dan sonra bugün Ankara’da da kızlarımıza yuva sıcaklığı yaşatmanın mutluluğu içindeyiz. Değerli bağışçımız Bekir Turna’nın bağışladığı gayrimenkulü dönüştürerek bir diğer bağışçımız Türkan Ölçer’in bağış desteğiyle inşaatını başlatabildiğimiz Ankara Sedef Ölçer Kız Yurdumuzun açılışında sizlerle birlikte olduğumuz için mutluyuz, gururluyuz. Eğitim hayatı ve kariyeri başarılarla dolu olan merhume Sedef Ölçer’in anne ve babası Türkan - Melih Ölçer çifti, Türk Eğitim Vakfı’na yaptıkları bağış ile Türk Eğitim Vakfı Ankara Özel Sedef Ölçer Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun hayata geçmesine vesile olarak kızlarının adını ölümsüzleştirdi. Merhume Sedef Ölçer’i rahmetle anıyor, ailesine şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.

Toplam öğrenci kapasitesi 189 olan Türk Eğitim Vakfı Ankara Özel Sedef Ölçer Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda 7 adet 5 kişilik, 35 adet 4 kişilik ve 7 adet de 2 kişilik oda mevcut.  Tamamında banyo ve tuvalet bulunan odaların yanı sıra kız öğrencilere modern bir yaşam alanı sunulan yurtta, yemekhane, kantin, internet hizmeti, bilgisayar odası, etüt odaları, TV ve serbest zaman geçirme alanı, revir, son teknoloji donanımlı ankesörlü telefon, katlarda çamaşır ve kurutma makinesi, çamaşırhane ve ütü odası yer alıyor. Kız yurdunun güvenliği 24 saat görev yapan profesyonel güvenlik ekibi ve kamera güvenlik sistemi ile sağlanıyor.