Türk Eğitim Vakfı Hatay Şubesi Bağışseverlerin Destekleri ile Hızla Büyüyor…


      

       TEV Hatay Şubesi tanıtım amaçlı Antakya Savon Otel'de brunch etkinliği düzenledi. Tanıtım amaçlı düzenlenen etkinliğe, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşleri, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve eşleri, Musevi Cemaati Lideri Şaul Cenudioğlu, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay'daki en büyük bağışı yapan ve çeşitli katkılar sağlayan hayırsever Bedii Sabuncu ve gönüllü kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. TEV Hatay Şubesi, İskenderun Yelken Kulüp'te de tanıtım amaçlı brunch etkinliği düzenledi. İskenderun'da yeniden yapılanma çabası içine giren Hatay Şubesi, İskenderun'lu hayırseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Etkinlikte Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan  "Grup Trio" katılımcılara müzik dinletisi sundu.

 

TEV Hatay Şubesi Başkanı Gazi Osman Ovalı vakfın faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgilendirme amaçlı konuşma yaparak  şu bilgileri aktarmıştır.

"TEV Hatay Şubesi 12 yıldır Hatay'da faaliyet göstermektedir. Hayırseverlerin bağışları ve yardımları ile yaşayan vakıf her yıl Hatay'da üniversite ve meslek liselerinde okuyan başarılı ama ihtiyaçlı öğrencilere karşılıksız burs vermektedir.

 Türk Eğitim Vakfı kuruluş tarihi olan 1967 yılından bugüne kadar 182,886 yurtiçi ve 1,309 yurtdışında okuyan öğrencimize burs verebilme başarısını gösterebilmiştir. Başarılı ama maddi durumu yetersiz öğrenciler yardımseverlerimizin çabalarıyla ülkemize kazandırılmıştır.   Onur kaynağımız olan öğrencilerimiz, yurt içinde ve yurt dışında göğsümüzü kabartan değerler olarak mutluluk kaynaklarımızdır dedi. Verilen bursların yanı sıra: 15 İlköğretim Okulu, 2 Anadolu Lisesi,  2 Öğrenci Yurdu, 1 Çok Amaçlı Toplum Merkezi,  1 Çıraklık Eğitim merkezi, 1 Kütüphane yaptırılarak daha çağdaş bir eğitim verilebilmesi amacı ile hizmete sokulmuştur.

44 yıldır Vakfımıza büyük destek veren, çelenk bağışlarınızın yanı sıra sizleri 'mutlu günlerinizi de bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz. Yüzlerimizin güldüğü her güzel günde başarılı bir öğrencimizin de yüzünü güldürmeyi hedeflerimiz arasına koymuş bulunmaktayız.

"Kutlamanızı TEV ile Yapın, Eğitime Güç Katın"  sloganı ile çıktığımız bu yolda bizlerden desteklerinizi esirgemeyeceğinizden eminiz.

Türk Eğitim Vakfı bugüne kadar Hatay doğumlu 5.148 öğrenciye, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Meslek Liselerinde okumuş ve okumakta olan 2.940 öğrencimize burs verebilme başarısı gösterebilmiştir.

2010 - 2011 eğitim öğretim yılında Mustafa Kemal Üniversitesinde ve Meslek Liselerinde 108 öğrencimiz burs almaktadır. Bu döneme ait Hatay doğumlu bursiyer sayımız 182 dir

 TEV amaçlarını gerçekleştirebilmek için Hatay Şubesi olarak yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyleyen başkan Gazi Osman Ovalı, gönüllülük esasına dayanarak faaliyet yaptıklarını, bu şekilde çeşitli kurumlardan ve kişilerden katkı aldıklarını, etkinlikleri TEV temsilcilerinin, öğrencilerin ve bursiyerlerin katkılarıyla yaptıklarını söyleyerek, tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini bitirdi.