-
-
-

Türk Eğitim Vakfı, Onursal Başkanları adına doktora bursu veriyor - Aydın BOLAK


Türk Eğitim Vakfı 1967 yılında Merhum Vehbi Koç’un önderliğinde 205 hayırsever tarafından kuruldu. Bu değerli büyüklerimiz; Vehbi Koç, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı, Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer ve Aydın Bolak, hem Turk Eğitim Vakfının kurulmasına öncülük ettiler hem de uzun yıllar çok değerli hizmetlerde bulundular. Ebediyete intikal etmelerinin ardından TEV Yönetim Kurulu tarafından, Onursal Başkanlık mertebesine layık görüldüler.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu, Onursal Başkanlarının adını ölümsüzleştirmek amacıyla adlarına doktora bursu vermeyi kararlaştırdı. Üniversiteleri tarafından önerilerek, Onursal Başkanlar adına verilen doktora bursunu almaya hak kazanan gençler, duygu ve düşüncelerini TEV dergisi için kaleme aldılar.

“TEV’den aldığım destek beni daha yüksek hedefler koymak için yüreklendiriyor.”

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü Pazarlama Anabilim dalında 1. sınıf doktora öğrencisiyim. Aynı üniversitenin sosyolojini bölümünü onur derecesi ile tamamladıktan ve  işletme alanında yüksek lisansımı yine aynı üniversitede yaptıktan sonra pazarlama alanında akademisyen olma hedefi ve bu anabilim dalının bilimsel gelişimine katkıda bulunmak arzusuyla bu alanda doktora programına başlamış bulunuyorum.

Türk Eğitim Vakfı, Vehbi Koç’un 1967 yılında bu güzide vakfı kurarken öngördüğü misyon doğrultusunda ve kurumun Onursal Başkanlarının adlarını ölümsüzleştirmek amacıyla doktora öğrencilerine burs vermeye başlamış ve ülkemizde eğitime verdiği maddi ve manevi desteği bir adım daha ileri taşımıştır. Ülkemizde akademisyen olmak için geçilmesi gereken bu zorlu süreçte, Türk Eğitim Vakfı’nın Onursal Başkanlarından merhum Vehbi Koç adına verdiği bursu almaya hak kazandığım için onur ve mutluluk duyuyorum. Türk Eğitim Vakfı’ndan aldığım destek beni daha da sıkı çalışmak ve daha yüksek hedefler koymak için yüreklendiriyor.

Bana verilen bu desteğin hakkını vererek, doktora eğitimimi başarıyla tamamlamak ve daha sonra da bu alanda hem üniversitemi hem de ülkemi başarıyla temsil etmek istiyorum. Amacım bu süreçte edineceğim bilgi ve kazanımları, arkadan gelen Türk gençlerine aktarmak ve Türk Eğitim Vakfı’nın ilkeleri ve değerleri doğrultusunda çağdaş, eğitimli, Atatürk ilkelerine bağlı ve ülkesinin ve insanlığın daha ileriye gitmesini üzerine vazife edinmiş nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Gökçe Yayımlı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Pazarlama Doktora Programı