19 Ekim 2018

Türk Eğitim Vakfı “Şube Umut Ziyaretlerine” Kocaeli'nde Devam Etti


Türk  Eğitim Vakfı (TEV), eğitime desteği yaygınlaştırma hedefiyle saha ziyaretlerine devam ediyor. ‘Şube Umut Ziyaretleri’ başlığı altında düzenlenen saha ziyaretlerinin 10. adresi Kocaeli oldu.

Bursa'dan Adana'ya, İzmir'den Trabzon'a kadar Türkiye'nin farklı bölgelerinde 12 şubesi bulunan TEV, 51. yaşında saha ziyaretlerini merkezine koyarak çalışmalarına devam ediyor. Şubelerinin olduğu illerde TEV bursu ile öğrenim gören gençleri, gençlerin yetişmesine katkıda bulunan akademik kurumları, yerel ve idari yöneticileri ziyaret ederek daha çok insanın eğitim seferberliğine katılmasını hedefliyor.

Bu ziyaretlerin yenisi olan Kocaeli'ndeki toplantıya; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Kocaeli Şubesi Eski Başkanı Hayrettin Ulusoy, TEV Kocaeli bursiyerleri, Kocaelili bağışçılar ile iş ve sanayi dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

"Kocaeli ve çevre illerde  bugüne kadar 30.000 eğitim bursu desteği sağlandı"

Kocaeli'nde idari ve yerel yöneticiler ve ile bir araya gelen TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV'in 40. yılında açılan Kocaeli Şubesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin mutluluğunu yaşadığını belirterek, " Bugüne kadar Kocaeli ve çevre illerde 30.000, sadece Kocaeli’nde 9.000’e yakın üniversite ve lise eğitim bursu sağlandı. Kocaeli’nde 2018-2019 öğretim yılında ise 133 öğrencimize burs desteği sağlayacağız. Bursların yanı sıra 3 kız öğrenci yurdumuzla birlikte 30’a yakın eğitim kurumunu Milli Eğitimin hizmetine sunduk. Kocaeli Şubemizde toplamda 3 hibe ve vasiyet bağışçımız aydınlık yarınlara destek verdi. Hayırsever bağışçılarımıza bir kez daha minnetlerimi sizlerin huzurunda sunmak isterim" dedi.

Çelenk ve mutlu gün bağışlarının TEV'in en önemli gelir kaynağını olduğunun altını çizen Yırcalı, "Vakfımızın mutlu gün ürünleri Kocaeli halkı için giderek önem kazanmaktadır. Bunun BİR DÜNYA ÇİÇEK girişimimizle beraber büyüyerek devam etmesini arzu ediyoruz. Ülkemizin önemli sanayi ve ticaret kentlerinden biri olan Kocaeli’nde tüm hayırsever iş insanlarımızı gençlerimize daha nitelikli eğitim almaları yolunda yaptığımız çalışmalara mutlu gün ürünlerimiz vasıtasıyla destek olmaya davet ediyorum" dedi.

"TEV benim için en yakınım, ailem demek"

3 yıldır TEV'den aldığı bursla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan Tuğçe Fulya Dinçbaş, TEV'den aldığı bursun hayatındaki önemini şu sözlerle anlattı: "TEV benim için en yakınım, ailem demek. TEV'i her zaman kendime bir ödül olarak gördüm. Hayatta hiçbir şeye değişmeyeceğim o kadar güzel ve değerli insanlar kattı ki bana; kan ter içinde çalışıp sonunu göremediğim karanlık bir tünelde kaybolmuşken bana asıl önemli olanı hatırlattı: Sevgi. Bu sevgi beni daha büyük hayaller kurmak için ileri itti. Her zaman çok çalıştım ancak artık bir sorumluluğumun olduğunun farkındayım. Bugün buralara geldiysem bu TEV sayesindedir. Hepinize çok minnettarım.”