30 Mart 2018

Türk Eğitim Vakfı’ndan Bursa’ya ’50. Yıl Umut Ziyareti’


Türk Eğitim Vakfı (TEV), 50. yıl faaliyetleri kapsamında düzenlediği ‘50.Yıl Şube Umut Ziyaretleri’nin 8.’sini Bursa’da gerçekleştirdi.

1967’den bu yana başarılı ve maddi olanakları kısıtlı gençlerin eğitimlerini destekleyen Türk Eğitim Vakfı, hizmetini yaygınlaştırma hedefiyle saha ziyaretlerine devam ediyor. ‘50. Yıl Şube Umut Ziyaretleri’ kapsamında düzenlenen etkinliklerin sekizinci adresi Bursa oldu. TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan İğnebekçili, TEV Yönetim Kurulu Üyesi Bengi Mısırlıoğlu, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay ve TEV Bursa Şube Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan ev sahipliğinde TEV'in bursiyerleri ve bağışçılarının katılımıyla düzenlenen toplantıda Bursa’nın üst düzey bürokratları, iş ve sanayi dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

 ‘’Bursa’dan Eğitime 35 Bin Burs Desteği’’

Bursa’da idari yöneticiler ve akademik kurum temsilcileri ile bir araya gelen TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, “Türk Eğitim Vakfı olarak bugüne kadar 250.000’e yakın eğitim bursu sağladık. 1982 yılından bu yana hizmet verdiğimiz Bursa ve çevre illerde 35.000, sadece Bursa’da 10.000’i aşan eğitim bursu desteğimiz oldu. Bursa’da halen eğitimine devam eden 200 öğrencimiz bulunuyor" diyerek sözlerine devam eden Yırcalı, TEV Bursa Şube’nin eğitime yaptığı katkılardan bahsederek desteklerini esirgemeyen Bursalı eğitim dostlarına teşekkürlerini sundu.

Türkiye genelinde TEV'in 12 şubesi olduğunun altını çizen Yırcalı, ‘’Yönetim Kurulumuz ile birlikte düzenli olarak yaptığımız şube umut ziyaretleriyle şubelerimizin olduğu illerde akademik kurumlarımız, yerel ve idari yöneticilerimizle bir araya geliyoruz. Vakfımızın yurt genelinde sürdürdüğü bu eğitim seferberliğini büyütmek ve çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmek arzusundayız. Başlangıç yaptığımız ikinci 50 yılımızda hedeflerimiz doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya ve burslarımızı artırmaya devam edeceğiz. Mutlu günlerimizde güçlü bir kültürü ve geleneği yaratarak BİR DÜNYA ÇİÇEK projemizi yaygınlaştırıp eğitime destek verecek güçlü bir kanal yaratmayı amaçlıyoruz. Bugün