Türk Eğitim Vakfı’nın 45. Yıl Gururu


Türkiye'nin en köklü ve güvenilir eğitim vakfı Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 2012'de  45. Kuruluş Yıldönümünü, özel bir yemek ile kutladı. 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kurulan TEV'in  45. Yıl Yemeğinde, TEV Yönetim Kurulu Üyeleri, TEV Mütevelli Heyeti,  TEV'e bağışlarıyla destek veren eğitim dostları, eski bursiyerler, TEV dostu gazeteciler ve cemiyet hayatının önemli isimleri bir araya geldi. 

Divan Taksim'de düzenlenen yemekte bir konuşma yapan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Türkiye'nin en köklü vakıflarından biri olan TEV'in, 45 yıldır, adeta bir seferberlik ruhuyla, başarılı, fakat maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencileri ve onların yetişecekleri eğitim sisteminin geliştirilmesi için desteğini kesintisiz sürdürdüğünü söyledi. Ömer M. Koç, "Türk Eğitim Vakfı olarak, gençlerimizin iyi eğitim ve öğretim görmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.   

190 binden fazla burs

TEV'in bugüne kadar 191.886 öğrenciye yurt içi, 1.372 öğrenciye de yurt dışı bursu sağladığını, 25 eğitim tesisi kurduğunu ve 9 ülke ile işbirliği yaptığını belirten Ömer M. Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:  "Türkiye Cumhuriyeti'nin Atatürk ilke ve Devrimleri ile aydınlanan yolunda, en değerli varlığımız olan ülkemiz gençliğinin eğitimine siz hayırsever bağışçılarımızın verdiği destek, Türk Eğitim Vakfı tarihinde altın harflerle yerini almıştır. TEV olarak siz saygıdeğer bağışçılarımız ve TEV dostları ile el ele vererek TEV çatısı altında daha nice eserler yaratacağımıza ve TEV'in daha nice 45 yıllara taşınacağına inancımız tamdır."