Türk Eğitim Vakfı’nın kuruluşunun 44. yılı Ankara’da coşkuyla kutlandı


Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkan'lığı, Vakfımızın 44. kuruluş yılını Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle kutladı. Törene; Şube Başkanı Ömer Turna'nın başkanlığında çok sayıda bağışçıları, bursiyerleri, çalışanları ve TEV sevenleri katıldı. Atatürk'ün Mozolesine çelek konduktan sonra Anıt Özel Defteri imzalandı. Şube Başkanı Ömer Turna Atatürk'e bağlılıklarını Anıt Özel Defteri'ne yazdığı şu cümlelerle ifade etti:

Yüce ATATÜRK,

Türk Eğitim Vakfı'nın 44. Kuruluş yıldönümünde bağışçılarımız, sevenleriniz ve Cumhuriyetin ödünsüz savunucuları bursiyerlerimiz ile birlikte huzurunuzdayız.

İlke ve devrimleriniz ile Cumhuriyet'e yürekten bağlılığımızı, kararlılığımızı ve size olan şükran duygularımızı bir kez daha yinelemeye geldik.

Türk gençliğinin temsilcileri olan bursiyerlerimiz, kendilerine duyduğunuz güvene laik olmaya ve açtığınız yolda durmadan ilerlemeye devam edeceklerdir.

Yurdumuzun, çağdaş dünyadaki seçkin yerini alması için gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda gençlerimizin eğitimine destek olmayı sürdürürken, emanetinize sonsuza dek bağlı kalacağımıza söz veriyoruz.

Ruhunuz şad olsun.

Kurtuluş Savaşı Müzesi gezildikten sonra Anıtkabir'deki tören tamamlandı.

Saat 13'00'te MİDAS Otelde, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Mütevelliler Heyeti Üyesi İmren Aykut ve Güler Berkin'in ile bağışçılarımız, gönüllü çalışanlarımız ve davetlilerimizin katılımıyla geleneksel "Bağışçı Yemeği" düzenlendi. Yemekte, Tenor Şakir İlyasoğulları minik bir konser verdi.

Saat 16'00'da toplu olarak Keçiören İlçesi'nde bulunan Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi'ne (VEKAM) gidildi. Burada Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanlığı ile VEKAM'ın ortaklaşa düzenledikleri ve Cumhuriyet'in ilk yıllarına ilişkin eğitim belgelerinin yer aldığı "Cumhuriyet Dönemi Eğitim Belgeleri Sergisi" gezildi. VEKAM'ın bahçesinde katılımcılara sunulan ikramlardan sonra, 44.yıl kutlaması tamamlandı.