Türkiye’nin Tek Üstün Yetenekli Lisesi Tevitöl’e Başvurular Başladı


Türkiye'nin üstün yetenekli öğrencileri için özel eğitim veren tek lisesi Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL)'ne 2013-2014 öğretim yılında alacağı öğrenciler için başvurular başladı. Başvuracak adayların, 22 Nisan tarihine kadar gerekli evrakları elden ya da posta yoluyla TEVİTÖL'e iletmesi gerekiyor. 

Türkiye'nin IQ'su 130'un üzerinde olan üstün ve özel yetenekli öğrencilerinin eğitim merkezi olan TEVİTÖL'de, ekonomik ve sosyal açıdan zor durumda olan üstün ve özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirme odaklı verilen eğitimle geleceğin liderleri yetiştiriliyor.

TEVİTÖL'de öğrenciler ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda yetiştiriliyor ve Anadolu Liseleri müfredatı yanı sıra proje temelli eğitim sistemi uygulanıyor. TEVİTÖL'den mezun olan öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinden tam burs kazanıyor, Türkiye'de de önde gelen üniversitelerde eğitim görmeye hak kazanıyor.

TEVİTÖL'e 2013-2014 öğretim 60 yeni öğrenci alınacak.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde yer alan TEVİTÖL'E başvuru koşulları, seçim süreci ve gerekli belgelerle ilgili detaylı bilgiye http://www.tevitol.k12.tr adresinden ulaşabilirsiniz.