-
-
-

Üstün Başarı Bursiyerleri Ankara'da Bir Araya Geldi


Ankara'daki farklı üniversitelerde okuyan Üstün Başarı Bursiyerleri 01 Mart 2013 günü saat 18.30'da Eyüboğlu Otelde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Toplantıya; Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Vekili Yahya Laleli, Yönetim Kurulu Üyesi ve Burs Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, Mütevelli Heyet Üyeleri İmren Aykut ve Güler Berkin, Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Koç Holding AŞ Resmi İşler Koordinatörü Ufuk Çıplak ve eşi, bursiyer seçimlerinde görev almış bir grup akademisyen katıldı. Ayrıca, mezun bursiyerlerimizden Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı ve eşi, Savunma Sanayi Sistemleri Genel Müdürü Recep Barut, Şube Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Musa Doğan ve Demir Export Genel Müdür Yardımcısı Erhan Şen ve eşi toplantıda hazır bulundu. Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Turna ve eşi, Yürütme Kuru Üyeler Prof. Dr. Erol Belgin, Doç Dr. Murat Gürkan Gülcan ve eşi TRT Müzik Dairesi Başkan Yardımcısı Özgen Gürbüz ve eşi de toplantıya katıldılar.

Toplantı, Klasik Müzik eşliğinde verilen bir kokteyle başladı ve kokteyl sonrası yemekli konferansa geçildi.

Ankara'da; ODTÜ, Bilkent, Hacettepe, TOBB ve Türk Hava Kurumu Üniversitelerinde okuyan 54 Üstün Başarı Bursiyerimiz vardır.

Toplantıda Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş birer konuşma yaptılar. Konuşmadan sonra MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, kendi hayatından yola çıkarak bursiyerlerin başarılı olmaları için izleyecekleri yol ile yapmaları gereken çalışmalar hakkında bir konferans verdi.

Sunuculuğu Üstün Başarı Bersiyerlerinden Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi Ayşe Ece Çalı'nın yaptığı gecede; mezun bursiyerlerden DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Savunma Sanayi Sistemleri Genel Müdürü Recep Barut ve Yürütme Kurulu Üyesi Prof Dr. Musa Doğan ile yemeğe katılan Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ birer konuşma yaptılar.

Katılımcıların büyük beğenisini kazanan toplantının tekrarlarının yapılmasını istediler.