Yılların Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü Türk Eğitim Vakfı’na Verildi


Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yönetim Kurulu, 85 inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, YILLARIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜ'nü Türk Eğitim Vakfı'na verdi.

Yılların Ödülleri'nin verildiği törene Türk Eğitim Vakfı adına Ankara Şube Başkanı Ömer Turna katıldı. Ömer Turna konuşmasında, Cumhuriyetin kuruluşu ile yaşıt olan ve toplumun kalkınmasında, Cumhuriyet kültürünün toplum tarafından benimsenmesinde, genç kuşakların meslek edinmelerinde ve onların eğitiminde öncü görevler üstlenen Türkiye Yardım Sevenler Derneği,  aynı zamanda emeğe ve üretime dayalı yardım anlayışının benimsemesini de sağladığını söyledi. Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, Cumhuriyeti içselleştiren ve çağdaş yaşamı toplumun her kesimine yayılmasında üstün görevler üstlenmiş olan böyle bir Dernekten ödül almanın kendileri için sevindirici bir durum olduğunu belirti.

Ödülü veren emekli Vali Yusuf Ziya Göksu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ile Türk Eğitim Vakfı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iki güzide Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu, ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetişmesinde önemli görevler üstlendiklerini belirtti. Göksu,  Denizli Valisi iken Türk Eğitim Vakfı'nın bir Anadolu Lisesi'ni yaptığını, bu lisenin Denizli'nin en başarılı okulu olduğu, bu nedenle ödülü Türk Eğitim Vakfı'na vermekten çok memnun kaldığını belirti.