Zeki Müren Ölümünün 18. Yılında Bodrum’da Anıldı

Türkiye’nin en köklü ve öncü vakfı olarak 47 yıldan beri eğitime kesintisiz katkıda bulunan Türk Eğitim Vakfı (TEV), şehit aileleri, malul, gaziler ve çocuklarına destek veren TSK Mehmetçik Vakfı ile birlikte Sanat Güneşimiz Zeki Müren’i ölümünün 18. senesinde, 27 Eylül Cumartesi günü Bodrum’da andı.

Tarih: 27 Eylül 2014
Devamını Gör

Zeki Müren Vefatının 18. Yılında Bursa’da Anıldı

Sanat Güneşi Zeki Müren, vefatının 18. yılında doğum yeri olan Bursa’da tüm mal varlığını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı tarafından anıldı.

Tarih: 24 Eylül 2014
Devamını Gör

Antakya Medeniyetler Korosu, TEV Soma Umut Fonu İçin Sahneye Çıktı

2012 yılında Nobel Barış ödülüne aday gösterilen Antakya Medeniyetler Korosu şarkılarını TEV Soma Umut Fonu için Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu’nda seslendirdi. 1500 kişinin katıldığı konserden elde edilen gelir Soma’daki çocukların eğitimine aktarılacak.

Tarih: 08 Eylül 2014
Devamını Gör

TEV'in Yurt Dışı Burslarıyla 79 Genç Daha Aydınlık Yarınlara Adım Atıyor!

1967 yılından bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2014-2015 öğretim yılında yurt dışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 79 yeni bursiyerini tanıttı.

Tarih: 16 Haziran 2014
Devamını Gör

Babaların hayallerine umut olmak çocuklarının eğitimlerini desteklemekle mümkündür!

Babaların hayallerine umut olmak çocuklarının eğitimlerini desteklemekle mümkündür!

Tarih: 09 Haziran 2014
Devamını Gör

Nick Porcaro, “Manzara” adlı resim sergisinin gelirini TEV Çaykışla Burs Fonuna bağışlayacak!

Nick Porcaro, “Manzara” adlı resim sergisinin gelirini TEV Çaykışla Burs Fonuna bağışlayacak!

Tarih: 02 Haziran 2014
Devamını Gör

TEV İzmir Bursiyerleri Nasuh Mahruki ile “Kendi Everest’inize Tırmanın” Semineri’nde Buluştu.

Öğrenci ve gönüllülerimizden yaklaşık 120 kişinin katıldığı seminerde Nasuh Mahruki, zirveye tırmanış hazırlıkları, tırmanış esnasında yaşadığı zorlukları ve zirveye ulaşmanın verdiği mutluluğu hayatın her alanına uyarlayarak TEV bursiyerleriyle paylaştı.. 

Tarih: 31 Mayıs 2014
Devamını Gör

Kocaeli Şubemizden Bursiyerlerin Kişisel Gelişimlerine Destek!

Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi  bursiyerlerinin kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacak bir eğitim
programı daha gerçekleştirdi.

Tarih: 30 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV 6. Sivil Toplum Günleri'nde!

TEV, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl
düzenlenen, Sivil Toplum Günlerinin 6.sına stant etkinliği ile katıldı.

Tarih: 15 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV Bağışçısı’ndan Bursa’ya Sağlık Meslek Lisesi!

Türk Eğitim Vakfı, Bağışçısı Hayri Tokaman’ın vasiyetindeki arzusunu yerine getirdi. Hayri Tokaman’ın 1976 tarihinde yaptığı vasiyet ile Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığı arsaya Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 derslikli Sağlık Meslek Lisesi yapılıyor.

Tarih: 14 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV Trabzon Şubesi 47. Yılında 47 Ağaç Dikti!

Türk Eğitim Vakfı (TEV), kuruluşunun 47. yılını Trabzon’da da kutladı. 10 Mayıs tarihinde TEV Trabzon Şube Müdürü Hasan F. Melek ev sahipliğinde TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal’in de katılımıyla gerçekleştirilen bursiyerlerin ve TEV Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin katıldığı etkinlikte 47 yıl için 47 ağaç dikildi.

Tarih: 13 Mayıs 2014
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı, 47. Yılını Kutladı

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünü 6 Mayıs salı günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleşen bir davet ile kutladı.

Tarih: 08 Mayıs 2014
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı 47. Yılında Ata’nın Huzurundaydı

1967 yılında tohumları atılan, bağışçılarının desteği ile kök salarak yarım asırlık bir çınara dönüşen ve gölgesinde yüz binlerce öğrenci yetiştiren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundaydı.

Tarih: 07 Mayıs 2014
Devamını Gör

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

Tarih: 30 Nisan 2014
Devamını Gör

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

Tarih: 31 Mart 2014
Devamını Gör

"Maskeler" Fotoğraf Sergisi Türk Eğitim Vakfı’na Destek Veriyor

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından 2.’si düzenlenen fotoğraf yarışmasında Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri AŞ’nin Genel Müdürü Okyar Atilla’nın fotoğrafları sergilenmeye layık görüldü.

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Atatürk’ün En Özel Fotoğrafları TEV Yararına İzmir Agora AVM’de

Hanri Benazus ve eşi Cemile Sevgi Tanrısever’in düzenlediği ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ 14 – 21 Şubat tarihleri arasında Agora AVM’de ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.  

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Değerli Bağışçımız, Usta Tiyatrocu Macide Tanır Anıldı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Cumhuriyet tarihimizin yetiştirdiği en başarılı tiyatro sanatçılarından biri olan Macide Tanır’ı ölümünün 1. yılında kabri başında yakınları, tiyatrocu dostları, sevenlerinin katıldığı bir törenle andı. 

Tarih: 06 Şubat 2014
Devamını Gör

Safiye Ayla Anıldı

Türk Sanat Müziği’nin eşsiz sesi ve Türk Eğitim Vakfı bağışçısı Safiye Ayla Targan 14 Ocak 2014’de Zincirlikuyu’da bulunan kabri başında Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Anma töreninde sanatçının yakınları, dostları, TEV yetkilileri ve bursiyerleri ile TEV’in 3 yılda bir gerçekleştirdiği Safiye Ayla-Zeki Müren...

Tarih: 14 Ocak 2014
Devamını Gör

“Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi” Karadenizli Öğrencilere Umut Oluyor

Trabzonlu fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşan ‘Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi’ 28 – 30 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Kız Öğrenci Yurdu’na bağışlanarak, Karadenizli öğrencilere umut oluyor. 

Tarih: 27 Kasım 2013
Devamını Gör

Van Seferberliği Hedefe Ulaştı

Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde tüm Türkiye’nin desteğini alarak başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesi kapsamında inşa edilen Öğretmen Kampüsü’nün resmi açılışı bugün yapıldı.

Tarih: 30 Eylül 2013
Devamını Gör

Zeki Müren Severler, ‘‘Hatıralarda Zeki Müren Konseri’’ İçin Bodrum Antik Tiyatro’da Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), TSK Mehmetçik Vakfı ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Hatıralarda Zeki Müren” anma konseri, Zeki Müren’in vefatının 17’inci yıldönümünde 24 Eylül Salı akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşti.

Tarih: 27 Eylül 2013
Devamını Gör

Yurt Dışı Burslarımızla 82 Genç Daha Aydınlık Yarınlara Adım Atıyor!

1967 yılından bu yana Türkiye'nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2013-2014 öğretim yılında yurt dışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 82 yeni bursiyerini tanıttı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Değerli Bağışçısı Merhume Türkan Sedefoğlu'nu, Doğum Gününde Öğrencileriyle Anıyor.

TEV, Türkiye'de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan Merhume Türkan Sedefoğlu'nun doğum gününü, TEV-Türkan Sedefoğlu İlkokulu ve Ortaokulunda eğitim gören çocukların gözüyle  Türkan Sedefoğlu konulu resim yarışmasıyla anıyor. 

Tarih:
Devamını Gör

“Çanakkale Yolun Sonu” Galasında Buluştuk

Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi Kadınlar Kolu tarafından TEV yararına "Çanakkale Yolun Sonu" filminin gösterimi yapılmıştır.

Tarih:
Devamını Gör
  1   2   3   4   5