TEV İzmir Bursiyerleri Nasuh Mahruki ile “Kendi Everest’inize Tırmanın” Semineri’nde Buluştu.

Öğrenci ve gönüllülerimizden yaklaşık 120 kişinin katıldığı seminerde Nasuh Mahruki, zirveye tırmanış hazırlıkları, tırmanış esnasında yaşadığı zorlukları ve zirveye ulaşmanın verdiği mutluluğu hayatın her alanına uyarlayarak TEV bursiyerleriyle paylaştı.. 

Tarih: 31 Mayıs 2014
Devamını Gör

Kocaeli Şubemizden Bursiyerlerin Kişisel Gelişimlerine Destek!

Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi  bursiyerlerinin kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacak bir eğitim
programı daha gerçekleştirdi.

Tarih: 30 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV 6. Sivil Toplum Günleri'nde!

TEV, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından her yıl
düzenlenen, Sivil Toplum Günlerinin 6.sına stant etkinliği ile katıldı.

Tarih: 15 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV Bağışçısı’ndan Bursa’ya Sağlık Meslek Lisesi!

Türk Eğitim Vakfı, Bağışçısı Hayri Tokaman’ın vasiyetindeki arzusunu yerine getirdi. Hayri Tokaman’ın 1976 tarihinde yaptığı vasiyet ile Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığı arsaya Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 derslikli Sağlık Meslek Lisesi yapılıyor.

Tarih: 14 Mayıs 2014
Devamını Gör

TEV Trabzon Şubesi 47. Yılında 47 Ağaç Dikti!

Türk Eğitim Vakfı (TEV), kuruluşunun 47. yılını Trabzon’da da kutladı. 10 Mayıs tarihinde TEV Trabzon Şube Müdürü Hasan F. Melek ev sahipliğinde TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal’in de katılımıyla gerçekleştirilen bursiyerlerin ve TEV Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin katıldığı etkinlikte 47 yıl için 47 ağaç dikildi.

Tarih: 13 Mayıs 2014
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı, 47. Yılını Kutladı

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünü 6 Mayıs salı günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleşen bir davet ile kutladı.

Tarih: 08 Mayıs 2014
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı 47. Yılında Ata’nın Huzurundaydı

1967 yılında tohumları atılan, bağışçılarının desteği ile kök salarak yarım asırlık bir çınara dönüşen ve gölgesinde yüz binlerce öğrenci yetiştiren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundaydı.

Tarih: 07 Mayıs 2014
Devamını Gör

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

Tarih: 30 Nisan 2014
Devamını Gör

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

Tarih: 31 Mart 2014
Devamını Gör

"Maskeler" Fotoğraf Sergisi Türk Eğitim Vakfı’na Destek Veriyor

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından 2.’si düzenlenen fotoğraf yarışmasında Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri AŞ’nin Genel Müdürü Okyar Atilla’nın fotoğrafları sergilenmeye layık görüldü.

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Atatürk’ün En Özel Fotoğrafları TEV Yararına İzmir Agora AVM’de

Hanri Benazus ve eşi Cemile Sevgi Tanrısever’in düzenlediği ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ 14 – 21 Şubat tarihleri arasında Agora AVM’de ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.  

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Değerli Bağışçımız, Usta Tiyatrocu Macide Tanır Anıldı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Cumhuriyet tarihimizin yetiştirdiği en başarılı tiyatro sanatçılarından biri olan Macide Tanır’ı ölümünün 1. yılında kabri başında yakınları, tiyatrocu dostları, sevenlerinin katıldığı bir törenle andı. 

Tarih: 06 Şubat 2014
Devamını Gör

Safiye Ayla Anıldı

Türk Sanat Müziği’nin eşsiz sesi ve Türk Eğitim Vakfı bağışçısı Safiye Ayla Targan 14 Ocak 2014’de Zincirlikuyu’da bulunan kabri başında Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Anma töreninde sanatçının yakınları, dostları, TEV yetkilileri ve bursiyerleri ile TEV’in 3 yılda bir gerçekleştirdiği Safiye Ayla-Zeki Müren...

Tarih: 14 Ocak 2014
Devamını Gör

“Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi” Karadenizli Öğrencilere Umut Oluyor

Trabzonlu fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşan ‘Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi’ 28 – 30 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Kız Öğrenci Yurdu’na bağışlanarak, Karadenizli öğrencilere umut oluyor. 

Tarih: 27 Kasım 2013
Devamını Gör

Van Seferberliği Hedefe Ulaştı

Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde tüm Türkiye’nin desteğini alarak başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesi kapsamında inşa edilen Öğretmen Kampüsü’nün resmi açılışı bugün yapıldı.

Tarih: 30 Eylül 2013
Devamını Gör

Zeki Müren Severler, ‘‘Hatıralarda Zeki Müren Konseri’’ İçin Bodrum Antik Tiyatro’da Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), TSK Mehmetçik Vakfı ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Hatıralarda Zeki Müren” anma konseri, Zeki Müren’in vefatının 17’inci yıldönümünde 24 Eylül Salı akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşti.

Tarih: 27 Eylül 2013
Devamını Gör

Yurt Dışı Burslarımızla 82 Genç Daha Aydınlık Yarınlara Adım Atıyor!

1967 yılından bu yana Türkiye'nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2013-2014 öğretim yılında yurt dışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 82 yeni bursiyerini tanıttı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Değerli Bağışçısı Merhume Türkan Sedefoğlu'nu, Doğum Gününde Öğrencileriyle Anıyor.

TEV, Türkiye'de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan Merhume Türkan Sedefoğlu'nun doğum gününü, TEV-Türkan Sedefoğlu İlkokulu ve Ortaokulunda eğitim gören çocukların gözüyle  Türkan Sedefoğlu konulu resim yarışmasıyla anıyor. 

Tarih:
Devamını Gör

“Çanakkale Yolun Sonu” Galasında Buluştuk

Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi Kadınlar Kolu tarafından TEV yararına "Çanakkale Yolun Sonu" filminin gösterimi yapılmıştır.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursiyerleri İle Gurur Duyuyor

Türk Eğitim Vakfı, 40. yılı vesilesiyle 2007 yılından itibaren Türkiye'de ilk defa geleceğimizin liderlerini desteklemek üzere, Üstün Başarı Bursları vermektedir. Bugüne kadar 325 öğrenci, TEV'den Üstün Başarı Bursu almıştır. Bursiyerlerimizden 53'ü başarıyla mezun olmuştur. 

Tarih:
Devamını Gör

TEV’in Üstün Başarı Bursiyerleri İstanbul’da Düzenlenen Konferans ve Yemekte Buluştu

Türk Eğitim Vakfının geleceğin lideri olarak desteklediği ve burs verdiği Üstün Başarı Bursiyerleri 28 Şubat'ta İstanbul Divan Kuruçeşme Tesislerinde düzenlenen konferans ve yemekte biraraya geldi. 

Tarih:
Devamını Gör

Üstün Başarı Bursiyerleri Bir Araya Geldi

Ankara'daki farklı üniversitelerde okuyan Üstün Başarı Bursiyerleri 01 Mart 2013 günü saat 18.30'da Eyüboğlu Otelde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Tarih:
Devamını Gör

Nasuh Mahruki Türk Eğitim Vakfı Bursiyerlerine “Kendi Everest’ine Tırman” Konferansı Verdi

Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanlığı; burs verdiği öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek, onları,  küresel ortamda ayakta kalabilmeleri için rekabetçi bireyler konumuna getirmek,  geleceğe daha güçlü ve donanımlı girmelerine yardımcı olmak amacıyla bir dizi kültürel etkinlik düzenlemektedir.

Tarih:
Devamını Gör

Yılların Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü Türk Eğitim Vakfı’na Verildi

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yönetim Kurulu, 85 inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, YILLARIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜ'nü Türk Eğitim Vakfı'na verdi.

Tarih:
Devamını Gör

Bayer Türk çalışanları TEV’li bursiyerlere destek oluyor

Bayer Türk çalışanları Sosyal Yardım Grubu ülkemizin geleceği olan gençleri desteklemek amacıyla bu yıl TEV ile burs projesi başlattı. Şu anda 10 üniversite ve lise öğrencisine TEV vasıtasıyla burs verilmekte. Bayer Türk çalışanları bu sayıyı arttırmak için çalışmalarını sürdürmekte.

Tarih:
Devamını Gör
  1   2   3   4   5   6