-
-
-

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

İstanbul'da Öğrenim Gören Bursiyerlerimize Yönelik Dizi Toplantılar 5 Mayıs'ta Başlıyor

Tarih: 30 Nisan 2014
Devamını Gör

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu ‘Hayalimdeki Meslek ve Ben’ Konulu Resim Yarışması Düzenledi

Tarih: 31 Mart 2014
Devamını Gör

"Maskeler" Fotoğraf Sergisi Türk Eğitim Vakfı’na Destek Veriyor

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından 2.’si düzenlenen fotoğraf yarışmasında Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri AŞ’nin Genel Müdürü Okyar Atilla’nın fotoğrafları sergilenmeye layık görüldü.

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Atatürk’ün En Özel Fotoğrafları TEV Yararına İzmir Agora AVM’de

Hanri Benazus ve eşi Cemile Sevgi Tanrısever’in düzenlediği ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ 14 – 21 Şubat tarihleri arasında Agora AVM’de ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.  

Tarih: 12 Şubat 2014
Devamını Gör

Değerli Bağışçımız, Usta Tiyatrocu Macide Tanır Anıldı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Cumhuriyet tarihimizin yetiştirdiği en başarılı tiyatro sanatçılarından biri olan Macide Tanır’ı ölümünün 1. yılında kabri başında yakınları, tiyatrocu dostları, sevenlerinin katıldığı bir törenle andı. 

Tarih: 06 Şubat 2014
Devamını Gör

Safiye Ayla Anıldı

Türk Sanat Müziği’nin eşsiz sesi ve Türk Eğitim Vakfı bağışçısı Safiye Ayla Targan 14 Ocak 2014’de Zincirlikuyu’da bulunan kabri başında Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Anma töreninde sanatçının yakınları, dostları, TEV yetkilileri ve bursiyerleri ile TEV’in 3 yılda bir gerçekleştirdiği Safiye Ayla-Zeki Müren...

Tarih: 14 Ocak 2014
Devamını Gör

“Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi” Karadenizli Öğrencilere Umut Oluyor

Trabzonlu fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşan ‘Fotoğraflarla Trabzon ve Doğu Karadeniz Sergisi’ 28 – 30 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Kız Öğrenci Yurdu’na bağışlanarak, Karadenizli öğrencilere umut oluyor. 

Tarih: 27 Kasım 2013
Devamını Gör

Van Seferberliği Hedefe Ulaştı

Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde tüm Türkiye’nin desteğini alarak başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesi kapsamında inşa edilen Öğretmen Kampüsü’nün resmi açılışı bugün yapıldı.

Tarih: 30 Eylül 2013
Devamını Gör

Zeki Müren Severler, ‘‘Hatıralarda Zeki Müren Konseri’’ İçin Bodrum Antik Tiyatro’da Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), TSK Mehmetçik Vakfı ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Hatıralarda Zeki Müren” anma konseri, Zeki Müren’in vefatının 17’inci yıldönümünde 24 Eylül Salı akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşti.

Tarih: 27 Eylül 2013
Devamını Gör

Yurt Dışı Burslarımızla 82 Genç Daha Aydınlık Yarınlara Adım Atıyor!

1967 yılından bu yana Türkiye'nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2013-2014 öğretim yılında yurt dışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 82 yeni bursiyerini tanıttı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Değerli Bağışçısı Merhume Türkan Sedefoğlu'nu, Doğum Gününde Öğrencileriyle Anıyor.

TEV, Türkiye'de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan Merhume Türkan Sedefoğlu'nun doğum gününü, TEV-Türkan Sedefoğlu İlkokulu ve Ortaokulunda eğitim gören çocukların gözüyle  Türkan Sedefoğlu konulu resim yarışmasıyla anıyor. 

Tarih:
Devamını Gör

“Çanakkale Yolun Sonu” Galasında Buluştuk

Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi Kadınlar Kolu tarafından TEV yararına "Çanakkale Yolun Sonu" filminin gösterimi yapılmıştır.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursiyerleri İle Gurur Duyuyor

Türk Eğitim Vakfı, 40. yılı vesilesiyle 2007 yılından itibaren Türkiye'de ilk defa geleceğimizin liderlerini desteklemek üzere, Üstün Başarı Bursları vermektedir. Bugüne kadar 325 öğrenci, TEV'den Üstün Başarı Bursu almıştır. Bursiyerlerimizden 53'ü başarıyla mezun olmuştur. 

Tarih:
Devamını Gör

TEV’in Üstün Başarı Bursiyerleri İstanbul’da Düzenlenen Konferans ve Yemekte Buluştu

Türk Eğitim Vakfının geleceğin lideri olarak desteklediği ve burs verdiği Üstün Başarı Bursiyerleri 28 Şubat'ta İstanbul Divan Kuruçeşme Tesislerinde düzenlenen konferans ve yemekte biraraya geldi. 

Tarih:
Devamını Gör

Üstün Başarı Bursiyerleri Bir Araya Geldi

Ankara'daki farklı üniversitelerde okuyan Üstün Başarı Bursiyerleri 01 Mart 2013 günü saat 18.30'da Eyüboğlu Otelde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Tarih:
Devamını Gör

Nasuh Mahruki Türk Eğitim Vakfı Bursiyerlerine “Kendi Everest’ine Tırman” Konferansı Verdi

Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanlığı; burs verdiği öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek, onları,  küresel ortamda ayakta kalabilmeleri için rekabetçi bireyler konumuna getirmek,  geleceğe daha güçlü ve donanımlı girmelerine yardımcı olmak amacıyla bir dizi kültürel etkinlik düzenlemektedir.

Tarih:
Devamını Gör

Yılların Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü Türk Eğitim Vakfı’na Verildi

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yönetim Kurulu, 85 inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, YILLARIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜ'nü Türk Eğitim Vakfı'na verdi.

Tarih:
Devamını Gör

Bayer Türk çalışanları TEV’li bursiyerlere destek oluyor

Bayer Türk çalışanları Sosyal Yardım Grubu ülkemizin geleceği olan gençleri desteklemek amacıyla bu yıl TEV ile burs projesi başlattı. Şu anda 10 üniversite ve lise öğrencisine TEV vasıtasıyla burs verilmekte. Bayer Türk çalışanları bu sayıyı arttırmak için çalışmalarını sürdürmekte.

Tarih:
Devamını Gör

Değerli Devlet Tiyatro Sanatçısı ve Bağışçımız Macide Tanır' ı Kaybettik

Cumhuriyet tarihimizin yetiştirdiği en başarılı Devlet Tiyatro Sanatçılarından biri olan, sanat hayatında 65 ödüle layık görülmüş, yaşam amacı ülkemizin gelişmesi ve gençlerin iyi eğitim alması olan ve mal varlığını

Tarih:
Devamını Gör

TEV’in En Büyük Bağışçısına Teşekkür

TEV’in En Büyük Bağışçısına Teşekkür

Tarih:
Devamını Gör

Ünlü sanatçı Safiye Ayla’yı anıyoruz.

Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz sesi Safiye Ayla Targan, aramızdan ayrılışının 15.yılında yine yakınları, sevenleri ve Türk Eğitim Vakfı  (TEV) ailesinin katıldığı törenle anıyoruz. 

Tarih:
Devamını Gör

Safiye Ayla - Zeki Müren’in Adını Yaşatacak Geleceğin Yeni Sesleri Belli Oldu

Safiye Ayla - Zeki Müren’in Adını Yaşatacak Geleceğin Yeni Sesleri Belli Oldu

Tarih:
Devamını Gör

Değerli Bağışçımız Zeki Müren’i Doğum Gününde Minnetle Anıyoruz

Türk Eğitim Vakfı  ve TSK Mehmetçik Vakfı'nın merhum bağışçısı sanat güneşimiz Zeki Müren'i doğum gününde minnetle anıyoruz.

Tarih:
Devamını Gör

Muhteşem Bir Sanat Müziği Gecesinde Türkiye’nin Yeni Yıldızları Seçilecek

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı tarafından Türk Sanat Müziği'nin iki önemli ismi anısına düzenlenen ve yeni sanat müziği yıldızlarının seçileceği...

Tarih:
Devamını Gör

Değerli Öğretmenlerimize..

Değerli Öğretmenlerimiz,

Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmen unvanının verildiği 24 Kasım Günü, siz değerli yol göstericilerimizin tümü adına 1928'den bu yana "Öğretmenler Günü" olarak özel bir gün olarak kutlanıyor.

Tarih:
Devamını Gör
  1   2   3   4   5   6