Değerli Öğretmenlerimize..

Değerli Öğretmenlerimiz,

Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmen unvanının verildiği 24 Kasım Günü, siz değerli yol göstericilerimizin tümü adına 1928'den bu yana "Öğretmenler Günü" olarak özel bir gün olarak kutlanıyor.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı’nda Bayrak Değişimi

Türkiye'nin en köklü eğitim vakfı olan Türk Eğitim Vakfı'nda Genel Müdürlüğü tecrübeli yönetici Yıldız Günay devraldı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı 2. Kız Öğrenci Yurdu'nu Trabzon'da Açtı

Türkiye'de 45 yıl önce işadamı merhum Vehbi Koç ve eğitime gönül veren 205 lider tarafından kurulan Türk Eğitim Vakfı, burs ve eğitim yuvalarıyla kesintisiz sürdürdüğü hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. 45 yılda 195 bin gence yurtiçinde,1400 gencimize yurt dışında yüksek lisans

Tarih:
Devamını Gör

TEV ’den Türkiye’nin En Yüksek Bursu 1.000 TL

TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'ndan 150'si ücretsiz olmak üzere 373 üniversite öğrencisi yararlanabilecek. Yurtta ücretli kalacak öğrenciler için TEV burs kriterleri aranmayacak.

Tarih:
Devamını Gör

TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu Yeni Öğrencilerini Bekliyor

TEV İzmir Özel Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'ndan 150'si ücretsiz olmak üzere 373 üniversite öğrencisi yararlanabilecek. Yurtta ücretli kalacak öğrenciler için TEV burs kriterleri aranmayacak.

Tarih:
Devamını Gör

TEV Aslı Nemutlu Bursu Hukuk Fakültesi Öğrencilerini Aydınlatacak

Erzurum'daki kayak pistinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Kayak Milli Takım Sporcusu Aslı Nemutlu, TEV Aslı Nemutlu Bursu ile hukuk eğitimi almak isteyen ve kayak sporuna gönül veren öğrencilere umut ışığı olacak.

Tarih:
Devamını Gör

Tevitöl Resim ve Heykel Sergisi

Türkiye'nin üstün yetenekli gençleri gelecek umutları ve hedeflerini TEVİTÖL "Hayaller ve Renkler Sergisi" ile sanatseverlerle buluşuyor. 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı’nın 45. Yıl Gururu

Türkiye'nin en köklü ve güvenilir eğitim vakfı Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 2012'de  45. Kuruluş Yıldönümünü, özel bir yemek ile kutladı. 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş

Tarih:
Devamını Gör

Geleceğin Liderlerini Yetiştiren Tevitöl, Öğrencileri ile Güher & Süher Pekinel Önderliğinde Ruhlarımızda Yeni Bir Pencere Açtı

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencileri, 2012 yılını "Ruhumuza Açılan Pencere" konseri ile eşsiz bir müzik şöleni ile kapattı.

Tarih:
Devamını Gör

Van için Türkiye Kumbarası

Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde Van için büyük bir seferberlik başlatıyor. Van'da yaşanan depremler sonrası oluşan ihtiyaçlara cevap vermek için 5 milyon 

Tarih:
Devamını Gör

TEV, Değerli Bağışçısı Türkan Sedefoğlu’nu Anıyor

Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) değerli bağışçısı Türkan Sedefoğlu, vefatının 21. yılı nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'ndeki kabri başında gerçekleştirilen törenle anıyor.

Tarih:
Devamını Gör

TEV, Değerli Bağışçısı Safiye Ayla Targan’ı Unutmadı

Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) değerli bağışçısı ve Türk Sanat Müziği'nin ölümsüz sesi Safiye Ayla Targan, aramızdan ayrılışının 14'üncü yılı nedeniyle kabri başında gerçekleştirecek  törenle anılacak.. 

Tarih:
Devamını Gör

TEV Üstün Başarılı 52 Genci Daha Liderliğe Hazırlıyor

Türk Eğitim Vakfı, 2011-2012 eğitim öğretim yılında 1 milyon 700 bin 500 TL'lik Üstün Başarı Bursu veriyor. 

Tarih:
Devamını Gör

TEV - SİNGA İşbirliğiyle Singapur'da 15 Öğrenciye Karşılıksız Doktora Bursu

TEV geleceğin liderleri için önemli bir anlaşmaya daha imza attı. Singapur TEV'in seçeceği 15 öğrenciye doktora bursu verecek.

Tarih:
Devamını Gör

TEV ilk Kız Öğrenci Yurdu’nu İzmir’de Açtı

Türkiye’de eğitime 45 yıldır 185 bin öğrenciye sağladığı burslarla destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’de özellikle üniversite eğitimi gören kız öğrencilere destek amacıyla yeni bir projeyi daha başlattı. 

Tarih:
Devamını Gör

Türkiye’nin Gururu TEVİTÖL’lü Gençler Avrupa' dan Ödülle Döndü

TEVİTÖL öğrencileri Aliye Bihter Günal ve Melisa Tokmak Avrupa Birliği Genç Bilim Adamları Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü Kazandı!

Tarih:
Devamını Gör

Boğaziçili Bursiyerlerimiz Altın Madalya Gururu Yaşattı

Boğaziçi Üniversitesinde eğitimlerine devam eden bursiyerlerimiz Mertcan Yetkin ve İlteriş Alican Demir aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) Caz Korosu üyesi. Bu yıl koro, Avusturya'nın Graz kentinde düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'ndan kazandığı beş altın madalyayla adından söz ettiriyor.

Tarih:
Devamını Gör

Sanat Güneşi Bodrum’da Anılacak

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı, sanat güneşimiz Zeki Müren'i 15'inci ölüm yıldönümünde "Hatıralarda Zeki Müren" konseriyle anacak. Bodrum Kalesi'nde 24 Eylül Cumartesi günü saat 20:30'da 

Tarih:
Devamını Gör

TEV ’den Üstün Başarılı Gençlere 1000 TL ’lik Burs

Türkiye’nin liderlerini yetiştirmeyi hedef edinen Türk Eğitim Vakfı, üstün yetenekli gençler için Türkiye’nin en yüksek miktarlı bursunu veriyor.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı, Onursal Başkanları Adına Doktora Bursu Veriyor - Aydın BOLAK

Türk Eğitim Vakfı 1967 yılında Merhum Vehbi Koç’un önderliğinde 205 hayırsever tarafından kuruldu. Bu değerli büyüklerimiz; Vehbi Koç, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı, Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer ve Aydın Bolak

Tarih:
Devamını Gör

TEV ile 66 Başarılı Öğrenci Daha, Yurt Dışında Yüksek Lisans ve Üst İhtisas Yapma Şansı Yakaladı

Türk Eğitim Vakfı'ndan (TEV) 2011-2012 öğretim yılında yurtdışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 66 yeni bursiyer, TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Rona Yırcalı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Hatay Şubesi Bağışseverlerin Destekleri ile Hızla Büyüyor…

TEV Hatay Şubesi tanıtım amaçlı Antakya Savon Otel'de brunch etkinliği düzenledi. Tanıtım amaçlı düzenlenen etkinliğe, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşleri, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı’nın kuruluşunun 44. yılı Ankara’da coşkuyla kutlandı

Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkan'lığı, Vakfımızın 44. kuruluş yılını Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle kutladı. Törene; Şube Başkanı Ömer Turna'nın başkanlığında çok sayıda bağışçıları, bursiyerleri, çalışanları ve TEV sevenleri katıldı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi İznik Gezisi

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi, Bursa Uludağ Üniversitesinde okuyan TEV bursiyerleri için 08 Mayıs 2011 Pazar günü İznik kültür gezisi düzenledi. İznik'in tarihi ören yerlerinin ziyaret edildiği gezide 

Tarih:
Devamını Gör

Bursiyerler Pfizer İlaç Fabrikasını Gezdi

Türk Eğitim Vakfı, bursiyerlerinin mesleki bilgilerini pekiştirebilmeleri amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da fabrikalara teknik geziler düzenledi.

Tarih:
Devamını Gör
  1   2   3   4   5   6