TEV - SİNGA İşbirliğiyle Singapur'da 15 Öğrenciye Karşılıksız Doktora Bursu

TEV geleceğin liderleri için önemli bir anlaşmaya daha imza attı. Singapur TEV'in seçeceği 15 öğrenciye doktora bursu verecek.

Tarih:
Devamını Gör

TEV ilk Kız Öğrenci Yurdu’nu İzmir’de Açtı

Türkiye’de eğitime 45 yıldır 185 bin öğrenciye sağladığı burslarla destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’de özellikle üniversite eğitimi gören kız öğrencilere destek amacıyla yeni bir projeyi daha başlattı. 

Tarih:
Devamını Gör

Türkiye’nin Gururu TEVİTÖL’lü Gençler Avrupa' dan Ödülle Döndü

TEVİTÖL öğrencileri Aliye Bihter Günal ve Melisa Tokmak Avrupa Birliği Genç Bilim Adamları Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü Kazandı!

Tarih:
Devamını Gör

Boğaziçili Bursiyerlerimiz Altın Madalya Gururu Yaşattı

Boğaziçi Üniversitesinde eğitimlerine devam eden bursiyerlerimiz Mertcan Yetkin ve İlteriş Alican Demir aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) Caz Korosu üyesi. Bu yıl koro, Avusturya'nın Graz kentinde düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'ndan kazandığı beş altın madalyayla adından söz ettiriyor.

Tarih:
Devamını Gör

Sanat Güneşi Bodrum’da Anılacak

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı, sanat güneşimiz Zeki Müren'i 15'inci ölüm yıldönümünde "Hatıralarda Zeki Müren" konseriyle anacak. Bodrum Kalesi'nde 24 Eylül Cumartesi günü saat 20:30'da 

Tarih:
Devamını Gör

TEV ’den Üstün Başarılı Gençlere 1000 TL ’lik Burs

Türkiye’nin liderlerini yetiştirmeyi hedef edinen Türk Eğitim Vakfı, üstün yetenekli gençler için Türkiye’nin en yüksek miktarlı bursunu veriyor.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı, Onursal Başkanları Adına Doktora Bursu Veriyor - Aydın BOLAK

Türk Eğitim Vakfı 1967 yılında Merhum Vehbi Koç’un önderliğinde 205 hayırsever tarafından kuruldu. Bu değerli büyüklerimiz; Vehbi Koç, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı, Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer ve Aydın Bolak

Tarih:
Devamını Gör

TEV ile 66 Başarılı Öğrenci Daha, Yurt Dışında Yüksek Lisans ve Üst İhtisas Yapma Şansı Yakaladı

Türk Eğitim Vakfı'ndan (TEV) 2011-2012 öğretim yılında yurtdışı yüksek lisans ve üst ihtisas bursu almaya hak kazanan 66 yeni bursiyer, TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Rona Yırcalı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Hatay Şubesi Bağışseverlerin Destekleri ile Hızla Büyüyor…

TEV Hatay Şubesi tanıtım amaçlı Antakya Savon Otel'de brunch etkinliği düzenledi. Tanıtım amaçlı düzenlenen etkinliğe, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşleri, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı’nın kuruluşunun 44. yılı Ankara’da coşkuyla kutlandı

Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkan'lığı, Vakfımızın 44. kuruluş yılını Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle kutladı. Törene; Şube Başkanı Ömer Turna'nın başkanlığında çok sayıda bağışçıları, bursiyerleri, çalışanları ve TEV sevenleri katıldı.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi İznik Gezisi

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi, Bursa Uludağ Üniversitesinde okuyan TEV bursiyerleri için 08 Mayıs 2011 Pazar günü İznik kültür gezisi düzenledi. İznik'in tarihi ören yerlerinin ziyaret edildiği gezide 

Tarih:
Devamını Gör

Bursiyerler Pfizer İlaç Fabrikasını Gezdi

Türk Eğitim Vakfı, bursiyerlerinin mesleki bilgilerini pekiştirebilmeleri amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da fabrikalara teknik geziler düzenledi.

Tarih:
Devamını Gör

Ankara’da 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi’nde Türk Eğitim Vakfı’nın tanıtımı yapıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Ankara İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren ve kendi alanında Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı kurumu olan 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi'nde halen, 350'ye yakın kişi 

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Fabrika Gezisi

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi tarafından, Bursa Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören bursiyerler için 22 Nisan 2011 Cuma günü Aktaş Fabrika gezisi düzenlendi.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim Vakfı Bursiyerleriyle Buluştu

02 Nisan 2011 Cumartesi günü Türk Eğitim Vakfı Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören bursiyerleriyle buluştu.

Tarih:
Devamını Gör

TEV Üstün Başarı Bursiyerleri Tanıtıldı

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 40. kuruluş yılı vesilesiyle 2007 yılından itibaren Türkiye'de ilk defa geleceğin liderlerini desteklemek üzere Üstün Başarı Bursları vermeye başlamıştır.

Tarih:
Devamını Gör

İstanbul’da Öğrenim Gören Bursiyerlerimiz İçin Dizi Toplantılar 28 Şubatta Başlıyor

Türk Eğitim Vakfını daha yakından tanımanız, çalışmaları hakkında bilgi almanız amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yılda 28 Şubat - 11 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlenecek dizi toplantılarımıza davetlisiniz. 

Tarih:
Devamını Gör

Değerli Bağışçımız Safiye Ayla TARGAN'ı Anıyoruz

Sesi ve yorumuyla bir döneme damgasını vuran değerli sanatçı Merhume Safiye Ayla Targan bilindiği gibi tüm mal varlığını, Türk Eğitim Vakfına bağışlamıştır. Vasiyetnamesi gereği, 1999-2000 öğretim yılından itibaren müzik ve güzel sanatlar alanlarında eğitim gören yetenekli, ancak maddi imkanlardan yoksun öğrencilere 

Tarih:
Devamını Gör

Çocuklarımız Bu Ünitede Hayata Tutunacak

Türk Eğitim Vakfı ile ZZ Garring Vakfı’nca Şişli Etfal Hastanesi’nde kurulan 6 yataklı ve tam donanımlı Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakımda tedavi görmesi gereken çocuklarımız için hayati bir ihtiyacı karşılayacak.

Tarih:
Devamını Gör

Sanat Güneşi Bodrum’da Anıldı

Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Türk gençlerine eğitim imkânı sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile şehit ve gazilerimizin çocukları ve yakınlarına destek veren TSK Mehmetçik Vakfı, değerli bağışçıları Zeki Müren’i 14’üncü ölüm yıldönümünde “Hatıralarda Zeki Müren" konseriyle andılar.

Tarih:
Devamını Gör

Türkiye'nin Geleceği İçin Büyük Buluşma

Dünya nüfusunun ortalama yüzde ikisi üstün yeteneklilerden oluşuyor. Bu oran dikkate alındığında, Türkiye’de yaklaşık 500 bin üstün yetenekli yaşıyor. Üstün yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve eğitimi, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Tarih:
Devamını Gör

Türk Eğitim vakfı ve STK Mehmetçik Vakfı Merhum Bağışçısı Zeki Müren'i Anıyor

Ebediyete intikalinin 14’üncü yılında, Bursa ve Bodrum’da 24 Eylül 2010 Cuma günü aşağıdaki etkinliklerle anılacaktır.

Tarih:
Devamını Gör

TEV Dizi Toplantılarında Uzmanlar Bilgi Ve Deneyimleri İle Bursiyerlere Yön Verdiler

Türk Eğitim Vakfı, bursiyerlerine yönelik düzenlediği sosyal faaliyetler kapsamındaki dizi toplantılarla hem bursiyerlere rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyor, hem de konusunda uzman konuşmacıları davet ederek,

Tarih:
Devamını Gör

TEV Bu Yıl Burs Alacak 52 “Üstün Başarı” Bursiyerini Basın Toplantısıyla Tanıttı

Türk Eğitim Vakfı'nın geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007 yılından bu yana verilen 'Üstün Başarı' bursları, bu yıl da TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç'un katılımıyla düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Tarih:
Devamını Gör
  1   2   3   4   5