-
-
-

Vasiyet ve Hibe


Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Türk gençlerine eğitim olanağı sağlamak amacıyla, mal varlıklarını TÜRK EĞİTİM VAKFI’na vasiyet ve hibe yoluyla bağışlayan kıymetli, hayırsever bağışçılarımızın sayısı, TEV'in faaliyet gösterdiği 51 yılda 1300’i aşan sayıya ulaşmıştır.

TÜRK EĞİTİM VAKFI üstlendiği toplumsal sorumluluğun bilinciyle, bağış ve hibe yoluyla sahip olduğu arazi, arsa ve binaları en verimli şekilde değerlendirmekte ve bu kaynaklarını sürekli gelir kaynağı haline getirmektedir.  

TÜRK EĞİTİM VAKFI bugüne kadar elde ettiği gelir kaynakları ile yaklaşık 237.586 yurt içi 1.821 yurt dışı burs sağlamış binlerce gencin eğitimine destek olarak, ülkemize faydalı, başarılı, parlak bireyler yetiştirilmesinde büyük katkılar sağlamıştır. Daha nice gencimiz de kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemektedir. Vakfımıza bağış yapan her yeni bağışçı, yeni neslin geleceğe umutla bakmasını sağlamaktadır.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahibi başarılı gençlerin eğitimine destek olarak, onların geleceğine ışık tutan tüm bağışçılarımıza Vakfımıza olan katkıları ve çok kıymetli destekleri için sonsuz şükranlarımızı sunuyor, vefat eden tüm bağışçılarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

 

           Vasiyet ve hibe bağışçılarımıza verdiğimiz hizmetler nelerdir?

 • Bağışçılarımız ile aylık telefon görüşmeleri yaparak, evlerine ziyaretler düzenleyerek onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz.
 • Bağışçılarımızı özel günlerinde arıyor ve TEV Mutlu Gün Kartları yollayarak bu özel günlerini kutluyoruz.
 • Her yıl Vakfımıza değerli katkılarını sunmuş bağışçılarımıza teşekkür etmek amacıyla Türk Eğitim Vakfı  Genel Merkezi’nde özel bir tören düzenliyoruz. Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımı ile bağışçılarımıza olan şükranlarımızı dile getirerek, onlara teşekkür sertifikaları takdim ediyoruz.
 • Bakım ihtiyacı olan bağışçılarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için (ilaç yazdırılması, alışveriş, devlet daireleri, bankalar vs.) işlerinde imkanlarımız ölçüsünde araç ve personel desteğinde bulunuyoruz.
 • Sağlık problemlerinde doktor randevularının alınması, doktora/hastaneye giderken refakat edilmesi ve hastanelerde her türlü tetkik ve tedavi süresince bağışçılarımızın yanlarında olarak onlara manevi destek oluyoruz.
 • Acil sağlık problemlerinde kullanılmak üzere kendilerine ücretsiz acil ambulans hizmeti üyeliği sağlıyoruz.
 • Bağışçılarımıza temin ettiğimiz “Hastane İndirim Kartı” sayesinde, anlaşmalı olduğumuz hastanelerdeki indirimimizden faydalanmalarını sağlıyoruz.
 • Evde bakımları gerekirse bakıcı bulmalarına yardım ediyoruz.
 • Kendi temel ihtiyaçlarını ve günlük yaşam etkinliklerini bağımsız olarak yapabilecek durumda olan fakat daha iyi bir bakım ve sosyal yaşantıya sahip olmak için huzurevinde kalmak isteyen bağışçılarımıza diledikleri takdirde güvendiğimiz huzurevlerini gezdiriyoruz. Yerleşmeye karar verdiklerinde tüm işlemlerinde ve evlerini boşaltmalarına refakat ediyoruz.
 • İleri yaşı nedeni ile vasi ihtiyacı bulunan bağışçılarımız için mahkemeden vasi tayin ettirerek bütün işlemlerini hukuki bir şekilde yürütüyoruz.
 • Vefat eden bağışçılarımızın Vakfımız adına vefat, başsağlığı, anma vb. gazete ilanlarını veriyor ve vefat eden bağışçılarımızın tüm cenaze işlemlerini, mezarlarının inşasını ve her yıl düzenli bakımını gerçekleştiriyoruz.
 • Vefat eden bağışçılarımızın aziz ruhları için her sene Ramazan ayında mevlit okutuyoruz. Mevlit okuttuğumuz bağışçılarımızın isimlerinin yer aldığı ilanımızı, bir gün öncesinden ulusal bir gazetede Türkiye genelinde yayımlatarak bütün bağışçılarımızı ve halkımızı mevlidimize davet ediyoruz.
 • Vefat sonrasında vasiyetlerinde belirttikleri konuların gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Vakfımıza bağışladıkları maddi kaynaklar ile öğrencilere burs desteği sağlayarak isimlerini yaşatıyoruz.

Vasiyet ve hibe bağışı kitapçığımız için tıklayınız.