-
-
-

Burs Fonlarına Bağış


TEV-ODTÜ Geleceğimiz Burs Fonu

ODTÜ GELECEĞİMİZ Projesi dünyanın en iyi 85 üniversitesinden biri olan ODTÜ'yü kazanma başarısı göstermiş ancak maddi olanakları kısıtlı gençlerimize fırsat sağlayan, onların hayatına dokunan özel bir projedir. Proje ve fonun yöneticisi Arif Aygündüz'ün 2009 yılından bu yana gönüllü çalışmaları sonucu ziyaret ettiği 3.100 ODTÜ mezunu ve ODTÜ dostunun verdikleri katkılarla 2015-2016 ders yılında 150 öğrenciye burs olanağı sağlanmıştır.

Bursiyerlere  kariyer planlamalarından, staj ve iş imkanlarına kadar ODTÜ mezunlarının mentörlük desteği verdiği projeye yapılan bağışlar ODTÜ fonunu vakfımızın bünyesinde bulunan fonlar arasında gerek bağış miktarı, gerekse bursiyer sayısı olarak en büyük 10 fon arasında yer almasını sağlamıştır.

Fonun destekçisi bağışçılar her yıl dördü Ankara’da ve biri İstanbul’da olmak üzere organize edilen toplantılarda bursiyerlerle bir araya gelerek onları tanıma fırsatı sağlar. Öğrencilerin TEV’e ve ODTÜ’ye olana aidiyet duygularını pekiştirme amaçlı düzenlenen bu etkinlikler projenin önemli amaçlarından biridir.

ODTÜ GELECEĞİMİZ Projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili mail adresinde ulaşabilirsiniz: aygunduz@tev.org.tr