Nasıl Başvururum ?


 

TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursları

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir. Bursiyerleri öğretim kurumlarınca oluşturulan burs komisyonları TEV’in burs şartları doğrultusunda seçmektedir. Seçimlere TEV’den de bir temsilci katılmaktadır.

  • Bursa başvuru tarihi: 1-30 Eylül'dür. Adayların TEV internet sayfasından form doldurması gerekmektedir. 
  • TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak imzalanacak ve ekinde istenilen belgeler için hazırlık yapılacaktır. Başvuru Formu ve ekinde istenilen belgeler mülakata gelirken yanında getirilecektir. 

Eğitim Bursu Başvuruları Sona Ermiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

TEV Teknik, Endüstri Mesleki Lisesi Bursları

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik, Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine burs vermektedir.

  • Bursa başvuru tarihi: 1 Eylül-15 Ekim'dir. Adayların, TEV internet sayfasından form doldurması gerekmektedir.
  • TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte okul müdürlüklerine teslim edilecektir.

Son Başvuru Tarihi 15 Ekim'dir

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

Yüksek Lisans Doktora Bursları

Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir.

  • Bursa başvuru tarihi: 1-30 Eylül'dür. Adayların, TEV internet sayfasından form doldurması gerekmektedir.
  • TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak imzalanacak ve ekinde istenilen belgeler için hazırlık yapılacaktır. Başvuru Formu ve ekinde istenilen belgeleri mülakata girmeye hak kazananlar TEV'e gönderecektir. Mülakata girmeye hak kazananlara e-posta ve sms ile duyuru yapılacaktır. 

Yüksek Lisans Burs Başvuruları Bitmiştir, daha önce tamamladığınız formu çıktı almak için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

TEV Üstün Başarı Bursu

Türk Eğitim Vakfı, geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007 yılından itibaren Üstün Başarı Bursu vermeye başlamıştır. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir. 

  • Üstün Başarı Bursu başvuru tarihi: 1-30 Eylül'dür. Adayların, TEV internet sayfasından başvuru yapması, başvuru formunu doldurması ve ekinde istenilen belgeler için hazırlık yapması gerekmektedir. Başvuru Formu ve ek istenilen belgeleri mülakata girmeye hak kazananlar TEV'e gönderecektir. Aday öğrencilere sınav aşamaları ve kimlerin mülakata girmeye hak kazandığı e-posta ve sms ile duyurulacaktır. 

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSİYER SEÇİM ANKETİ 2016-2017

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

Kız Öğrenci Yurt Bursları

Türk Eğitim Vakfı, büyük kentlere üniversite öğrenimi için gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kız öğrenci yurtları projesini hayata geçirmiştir. Bu amaçla İzmir-Balçova'da, Trabzon'da ve Ankara'da olmak üzere üç Kız Öğrenci Yurdunu hizmete açmıştır. 

Yurtlara iki tip başvuru yapılabilmektedir:

  • Ücretli barınmak için: Öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma ve çalışma koşulları sunan yurtlarda kalmak için öğrenciler, payına düşen ücreti ödemektedir.(Ücretli başvuracak öğrenciler için süre kısıtı yoktur. Aynı formu doldurarak ilgili yurt müdürlüklerine başvuru yapabilirler.)
  • Burslu barınmak için: Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler açıklanan TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) bursu kriterlerini sağladıkları takdirde burslu (yurt ücreti ödemeden) kalmak üzere yurtlara başvuru yapabilmektedir.
Kesin başvuru tarihi: 15 Ağustos-15 Eylül'dür. 

Detaylı bilgi için tıklayınız