Online Başvuru


 

TEV EĞİTİM (YÜKSEK ÖĞRENİM) BURSLARI - TEV TEKNİK, ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrencilerine yüksek öğrenim bursu vermektedir. Üniversiteler tarafından oluşturulan burs komisyonları TEV'in şartları doğrultusunda adayları seçmektedir. Seçimlere TEV'den de bir temsilci katılmaktadır.

Türk Eğitim Vakfı lise düzeyinde başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Mesleki Orta Öğretim öğrencilerine burs vermektedir. Bursiyerleri okul müdürlükleri, TEV'in şartları doğrultusunda seçmektedir. 

Burslarımızdan yararlanmak isteyen adayların 1-30 Eylül tarihleri arasında www.tev.org.tr internet sayfamızdan başvuru yapması gerekmektedir. Adayların, TEV web sayfasını takip etmesi, başvuru formu yayımlandığında web adresimizden form doldurup, yazıcıdan çıktısını alarak ek istenilen belgeleri hazırlaması ve duyuruda ilan edilen başvuru sürecini takip etmesi gerekmektedir. Üniversite öğrencileri evraklarını mülakata gelirken getirecek olup lise öğrencileri okul müdürlüklerine teslim edilecektir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSU

Türk Eğitim Vakfı, geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007 yılından itibaren Üstün Başarı Bursu vermeye başlamıştır. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir. 

Burstan yararlanmak isteyen adayların 1-30 Eylül tarihleri arasında www.tev.org.tr internet sayfamızdan başvuru yapması gerekmektedir. Adayların, TEV web adresini takip etmesi, yayımlanacak formu doldurması, çıktısını alıp, istenilen belgeler için hazırlık yapması gerekmektedir. Başvuru formu ve ekinde istenilen evrakları mülakata girmeye hak kazananlar TEV'e gönderecektir. Sınav aşamaları ve mülakata girmeye hak kazananlar e-posta ve sms ile aday öğrencilere bildirilecektir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

KIZ ÖĞRENCİ YURT BURSLARI

Türk Eğitim Vakfı, büyük kentlere üniversite öğrenimi için gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kız öğrenci yurtları projesini hayata geçirmiştir. Bu amaçla İzmir-Balçova'da, Trabzon'da ve Ankara'da olmak üzere üç Kız Öğrenci Yurdunu hizmete açmıştır. 


Yurtlara iki tip başvuru yapılabilmektedir:

  • Ücretli barınmak için: Öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma ve çalışma koşulları sunan yurtlarda kalmak için öğrenciler, payına düşen ücreti ödemektedir. (Ücretli başvuracak öğrenciler için süre kısıtı yoktur. Aynı formu doldurarak ilgili yurt müdürlüklerine başvuru yapabilirler.)
  • Burslu barınmak için: Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler açıklanan TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) bursu kriterlerini sağladıkları takdirde burslu (yurt ücreti ödemeden) kalmak üzere yurtlara başvuru yapabilmektedir.

TEV Kız Öğrenci Yurtlarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında www.tev.org.tr internet sayfamızdan form doldurarak başvuru yapması gerekmektedir. TEV web sayfasını takip etmeleri, yayımlanacak başvuru formunu doldurup, çıktısını alarak, istenilen evraklarla birlikte ilgili yurt müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

YURT İÇİ YÜKSEK LİSANS-DOKTORA BURSLARI

Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir.

  • Burslara başvuru tarihi: 1-30 Eylül'dür. 
  • TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ekinde istenilen belgeler hazırlanacaktır. Başvuru formu ve ek istenilen evrakları mülakata girmeye hak kazananlar TEV'e gönderecektir. Mülakata girmeye hak kazanan öğrencilere e-posta ve sms ile bilgilendirme yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

TEV YURT DIŞI BURSLAR

Türk Eğitim Vakfı, ülkemizin ihtiyaç duyduğu üst düzey yönetici ve mesleğinde uzman kişilerin yetişmesi ve ülkemizin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek için 1969 yılından beri yurt dışında burslar verir. 

 

DETAYLI BİLGİ VE BELGELER İÇİN İLGİLİ BURSLARI TIKLAYINIZ 

1-Yüksek Lisans (Master’s Degree) bursları  (ABD ve Batı Avrupa Ülkeleri Burslarımız)

2-TEV-SINGA Singapur’da Karşılıksız Doktora bursları

3-Yurt Dışı Tıp Bursları

Burslarımızdan yararlanmak isteyen adayların bilgileri dikkatle okumamaları ve çıktısını alıp, istenilen belgelerle birlikte dosyasını belirtilen tarihlere kadar Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğüne ulaştırması gerekmektedir. Ayrıca müşterek burs verilen kurumların online doldurulması gereken formlarına dikkat etmeleri gereklidir.