-
-
-

İş Birliği Yapılan Kuruluşlar


TEV-İNGİLTERE HÜKÜMETİ CHEVENİNG PROGRAMI MÜŞTEREK İNGİLTERE BURSLARI:

Türk Eğitim Vakfı, 1990 yılından bu yana Birleşik Krallık Hükümeti'nin Burs programı olan TEV-İngiltere Hükümeti Chevening Programı ile Birleşik Krallık'ta master öğrenimi için müşterek burs vermektedir. Bursiyerlerin okul ücretleri TEV-İngiltere Hükümeti Chevening Programı , yaşam giderleri ise TEV tarafından karşılanmaktadır. Burs verilen alanlar; Mühendislik, Ekonomi, İşletme ve Sosyal dalları kapsamaktadır. İngiltere'de mastır süresi 1 yıl, öğrenim dili yalnızca İngilizcedir. Adaylar müracaat ettikten sonra kendilerine verilen süre içinde TOEFL ya da IELTS sınav sonucunu verir. Kesin olarak hangi alanlarda burs verileceği her yıl Ekim ayında yayınlanan ilanımızda açıkça belirtilir. İngiltere'de burs verilecek üniversitelerin listesine ve bilgilere http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/scholarships/chevening/ ulaşılabilir. Her yıl belirlenen kontenjana göre burs verilir. Adayların Yurt dışı Burslar bölümünde açıklanan niteliklere sahip olmaları gereklidir.

TEV-DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) MÜŞTEREK ALMANYA BURSLARI:

Türk Eğitim Vakfı, 1998 yılından itibaren Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ile birlikte Almanya'da Mühendislik, Ekonomi, İşletme ve Sosyal alanlarda müşterek burs vermektedir. Bursiyerlerin giderlerinin %50'si DAAD, %50'si ise TEV tarafından karşılanmaktadır. Burs verilecek alanlar her yıl yayınlanan ilanda açıkça belirtilir. Almanya'daki üniversitelerin listesine http://www.daad.de/deuschland/studienangebote/06005.de.html adresinden ulaşılabilinir. Almanya'da master öğrenim süresi alanlarına göre (2 ya da 4 Sömestr) 1 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Öğrenim dili Almanca veya İngilizcedir. Almanca öğrenim görecekler Almanca dil bilgisi yeterlilik sınavına müracaat ettikten sonra belirlenen tarihte TEV merkezinde girerler. İngilizce öğrenim görecekler ise TOEFL ya da IELTS sınav sonucunu TEV'e müracaat ettikten sonra takip eden Ocak ayı sonuna kadar vermek zorundadır. Gönderilecek bursiyer sayısı her yıl yapılan bütçe çalışmaları neticesinde belirlenir. Adayların Yurt dışı Burslar bölümünde açıklanan niteliklere sahip olmaları gereklidir.

TEV-FRANSA BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜŞTEREK FRANSA BURSLARI :

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği arasında yapılan anlaşma neticesinde 2004 yılından itibaren Fransa'da yüksek lisans bursları verilmeye başlanmıştır. Burs verilen alanlar; Mühendislik, Ekonomi, İşletme ve Sosyal dalları kapsamaktadır. Öğrenim dili Fransızca ve İngilizcedir ve master öğrenim süresi Fransa Devlet üniversitelerinde 1 yıldır. Öğrenimini İngilizce sürdürecek adaylar belli düzeyde Fransızca bilmek zorundadır. Bilmeyen adaylar yurtdışına gitmeden önce Fransa Büyükelçiliğinde ücretsiz Fransızca kurslarına katılabilirler.

Campus France sunumu

TEV-SİNGA SİNGAPUR'DA KARŞILIKSIZ DOKTORA BURSLARI

TEV-SİNGA (Singapore International Graduate Award) Bursları; SİNGAPUR'da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University) ve NUS (National University of Singapore)'da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimler alanlarında doktora çalışmaları için her yıl karşılıksız verilecektir.

BURS VERİLECEK ALANLAR :

Biyomedikal Bilim Dalları

 • Biyokimya / Kimya/Farmakoloji-Eczacılık
 • İmmünoloji / Mikrobiyoloji / Moleküler Viroloji / Hücre / Gelişimsel Biyoloji
 • Biyoinformatik / Sistem Biyolojisi
 • Biyoteknik
 • Sinirbilim
 • Veteriner Bilim
 • Biyoistatistik / Epidemiyoloji

Fiziksel Bilimler ve Mühendislik Dalları

 • Elektrik Mühendisliği / Bilgisayar Bilimleri
 • Kimya Mühendisliği / Kimya
 • Makine Mühendisliği
 • Fizik Mühendisliği / Uygulamalı Fizik
 • Malzeme Bilimi
 • Matematik

TEV - IE BUSINESS SCHOOL MADRID, İSPANYA YÜKSEK LİSANS BURSLARI

TEV - IE (Instituto Empresa) Business School Madrid müşterek olarak, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Dijital Gazetecilik, Kurumsal İletişim, Görsel Medya İletişimi, Pazar Araştırması ve Tüketici Davranışları" alanları için yüksek lisans bursları verecektir. Öğrenim dili İngilizce ve süresi 10-12 aydır. TEV'in seçtiği Uluslararası Hukuk, Uluslararası İlişkiler için %100 diğer alanlar için %50 karşılıksız okul ücreti imkanı sağlanacaktır.