Sevgili TEV Dostu,

2008 yılından bu yana Türkiye’de gönüllü koşucular, Adım Adım Platformu ile 212.000'in üzerinde bağışçıdan 23.000.000 TL bağış toplayarak 120.000 kişinin hayatını değiştirdiler. Sizin de çok yakından bildiğiniz gibi TEV de, çağdaş Türkiye idealine ve insanlığın gelişmesine katkı sağlamak amacı ile bugüne kadar yurt içinde 223.628, yurt dışında 1.736 burs vererek gençlerimizin geleceğine umut oldu ve olmaya da devam ediyor.

Tüm bu çabalarımıza rağmen halen başarılı ve ihtiyacı olan her 25 kişiden sadece 1 gence yardım eli uzatabiliyoruz. Bu sayıyı arttırmak ana hedefiyle bu sene Vakfımızın 50. kuruluş yıldönümü için yeni bir iletişim kampanyası başlattık.

Hepimiz geleceğe dair umudumuzu çocuklarımızın isimlerinde dile getiririz... Cennet, Özgür, Adalet, Barış, İlke ve daha nice gencimiz de isimlerine yakışır bir gelecek için var güçleriyle çalışırlar. Zorluklar onları yıldırmaz ama yorabilir. İşte bu noktada sizlerin desteklerini onlara ulaştırdığımızda yaşadıkları coşkuyu ve başarma azmiyle nasıl canlandıklarını görmenizi isterdim.

Benim de gelecekten dileğim “Güneş” gibi aydınlık ve çevreye verim akıtan bir yaşamdı. Oğlum Güneş şimdi hem kendini hem çevresini sıcacık aydınlatan bir birey olarak beni gururlandırıyor.

Ben de bir doktor kızı olarak babamın ne zorluklarla okuduğunu bildiğimden tıp okuyan bir gence el uzatmayı seçtim, ona yol gösteren bir “Yıldız” olmak istedim. Anladım ki, sadece çocuklarımızın isimleriyle sınırlı kalmayıp, her gün yeni hayallere yeni hayatlara dokunabilir, ailelerinin bir hayalle hayata getirdiği pırıl pırıl gençlerimizi amaçlarıyla buluşturabiliriz. Şimdi siz de bize katılıp adımlarınızla bir öğrenciye “Umut” olabilir, bir öğrenciye destek verebilirsiniz.

Çünkü bu sene de Bu Adımda Umut Var Projemiz’le 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yerimizi alacak ve sizler aracılığıyla sağlayacağımız destekle gençlerimizin geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olacağız.

Haydi bu yıl 12 Kasım Pazar günü yapılacak olan 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “TEV Umut Takımı’nda yerinizi alın, geleceğin adını birlikte koyalım.

#AdımınUmutOlsun

Siz de TEV ailesinin bir üyesi olarak bizimle “Bu Adımda Umut Var Projesi” ne katılmaya karar verirseniz bize mail ya da telefon* ile ulaşabilirsiniz.
Saygı ve sevgilerimizle,

Yıldız Günay
Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü

Detaylı Bilgi ve İletişim: Duygu Doğan/ İlayda Kaygusuz/ Serpil Gümüş
buadimdaumutvar@tev.org.tr
0212 318 68 00/68 57 / 68 46

Bursiyerlerimizin rol aldığı
"Geleceğin Adı Umut Olsun" filmini izlemek için tıklayın.

 
   
   
 
Bu e-postayı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız. E-bülten aboneliğinden çıkmak için tıklayınız