TEV - Koşu Projeleri

Koşu Projeleri

Koşu Projeleri


 


6 Kasım’daki N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda geleceğe yetişen gençler için koşun, öğrencilerimizin eğitimleri Yarıda Kalmasın!

55. yılımızda daha fazla öğrencinin geleceğe umutla bakması için gelin, hep birlikte iyilik peşinde koşalım.

Nasıl destek olabilirsiniz?

• Koşuya kaydolun.

• 10 Ekim itibarıyla İPK’da bağış kampanyanızı oluşturun.

• 24 Ekim - 21 Kasım tarihleri arasında bağış kampanyanızı duyurun.

• 6 Kasım’da başlangıç çizgisinde olun.

 

Kayıt olmak için: event.spor.istanbul

Bağış kampanyası oluşturmak için: ipk.adimadim.org

Sorularınız için: adimadim@tev.org.tr

 

Yıl içerisinde yer aldığımız yardımseverlik spor etkinliklerinden biri olan Runatolia’da 200 gönüllü koşucumuzla yer alarak öğrencilerin eğitimi için toplam 528.403 TL destek topladık. Rotary koşu takımının da büyük desteğiyle toplanan bu bağış ile yaklaşık 84 üniversite öğrencisinin yıllık eğitim bursu karşılanmıştır.

3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleşen etkinliğe katılarak adımlarını iyilik için atan ve kampanya açan 872 koşucumuz, yaklaşık 10 bin kişiden bağış toplayarak 1.363.055 TL’ye ulaşmış ve bir rekor kırmıştır. Bu rekor bağış ile Türk Eğitim Vakfı İstanbul Maratonu’nda yer alan 45 sivil toplum kuruluşu içinde ikinci sırada yer almıştır. TEV Umut Takımı 318.518,00 TL bağış ile 367 koşu takımı arasında ikinci olurken, ilk yüz koşucu sıralamasında 9 TEV koşucusu yer almaktadır.

Her yıl Mart ayında Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonuna 198 koşucumuzla birlikte ikinci kez katılmış ve kampanya 208.643 TL bağışla tamamlanmıştır. Runatolia Maratonu’na katılan 24 Sivil Toplum Kuruluşu içerisinde, bağış miktarı sıralamasında Vakfımız 5. sırada yer almıştır.

11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleşen etkinliğe katılarak adımlarını iyilik için atan ve kampanya açan 530 koşucumuz, yaklaşık 10 bin kişiden bağış toplayarak 1.113.299 TL’ye ulaşmış ve bir rekor kırmıştır. Bu rekor bağış ile on bir yıllık Adım Adım tarihinde bir milyonu geçen ikinci Sivil Toplum Kuruluşu TEV olmuştur. TEV Umut Takımı 387.000 TL bağış ile 500 kurumsal takım arasında birinci olurken, ilk yüz koşucu sıralamasında ilk dört sırayı yine TEV koşucuları almıştır.

Türk Eğitim Vakfı olarak, 5 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen 12. Runatolia Maratonu’na öğretmen adayı kız öğrencilerimizi desteklemek için bireysel ve kurumsal gönüllülerimizle birlikte katıldık. 75 koşucumuz 953 bağışçımız ile toplam 91.632 TL tutarına ulaştık. Koşucularımızın çabaları ve bağışçılarımızın desteği ile kız öğrencilerin eğitim imkanlarının iyileştirilmesi konusunda hem farkındalık yaratıldı hem de kızlarımızın eğitimini için burs sağlandı.

2008 yılında Türkiye’de yardımseverlik koşusu hareketini başlatan ve geçen yıllar içerisinde 50.000’e yakın kişinin hayatına dokunan Adım Adım Platformu’na üye olan Türk Eğitim Vakfı 39. Vodafone İstanbul Maratonu’na gönüllü koşucuları ile katıldı. 12 Kasım Pazar günü gerçekleşen dünyanın tek kıtalar arası geçiş koşusunda “TEV Umut Takımı” adı altında birleşen tüm gönüllü koşucular TEV’in 50. yılı için “Geleceğin Adı Umut Olsun” diyerek koştular. Aylar süren antrenmanlar, tanıtım sunumları ve tanışma toplantılarında bir araya gelen gönüllülerin ortak amacı gençlerimize 1.000 burs desteği sağlamaktı. Dostluk kampanyasıyla maratona damgasını vuran vakfımız Genel Müdürü Yıldız Günay ve arkadaşı Akkök Holding İcra Kurulu Üyesi Özlem Ataünal, Umut Takımımızın örnek koşucusu 89 yaşındaki Feride Öğretmen ve aydınlık bir geleceğe destek veren toplam 393 koşucu, 5.078 bağışçı “Bu Adımda Umut Var” dedi ve muhteşem bir seferberlikle bağış hedefimize ulaşmamıza destek oldu. Fenerbahçe taraftarları ünlü basketbol oyuncusu Gigi Datome’nin doğum günü anısına TEVİTÖL Umut Takımı’nın koşu kampanyasına destek oldu. Datome de gençlerimizin ve taraftarların heyecanına ve örnek davranışına duyarsız kalmayarak onların topladıkları bağış tutarı kadar daha bağışta bulunarak mutluluğu ikiye katladı.