TEV - İş Birlikleri

İş Birlikleri

İş Birlikleri


T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)

Türk Eğitim Vakfı (TEV), T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ortak çalışmalar yürüterek Türk Milli Eğitiminin ilke ve amaçları doğrultusunda eğitim faaliyetleri gerçekleştirmekte, ülkemizin dört bir yanında okullar inşaa ederek MEB’e devretmektedir.

Ülkemizde meydana gelen afetlerden olumsuz etkilenen öğrencilere eğitim hayatları boyunca burs desteği sağlanması amacı ile yapılan protokoller ile ise yüzlerce çocuk ve gencin eğitime katılımının devamı konusunda iş birliği yapılmaktadır.

Özel sektörde faaliyet gösteren paydaşların da katkıları ile MEB’e bağlı devlet okullarında KSS projeleri yürütülmektedir.


Açık Açık

Türkiye’de açık iletişimi, şeffaflığı ve hesap verebilirliği teşvik etmek amacıyla kurulan Açık Açık Platformu’na destek veren ve ilk üye olan STK’lar arasında Türk Eğitim Vakfı da yer almaktadır.


TÜSEV

Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’nin önde gelen vakıf ve derneklerinin yer aldığı, üçüncü sektörün yasal, mali ve işlevsel altyapısını geliştirmek amacıyla 1993 yılında kurulan Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) üyesidir. TEV bağışçılık ve hayırseverlik konularında yapılan araştırma ve savunuculuk faaliyetlerini desteklemektedir.


Turkish Philanthropy Funds (TPF)

Turkish Philanthropy Funds (TPF), Türk ve Türk-Amerikan topluluklarına yönelik yüksek etkili sosyal yatırımlar için önde gelen ABD topluluk vakfıdır. Türk Eğitim Vakfı bu platformda yer alarak ABD’den gelen bağışları kabul eder.

Bugüne kadar TPF iş birliği ile çok sayıda kurumsal proje yürütülmüş, bireysel bağış Türkiye’de yaşayan gençlerin eğitim imkanlarını iyileştirmek amacı ile kullanılmıştır.


Benevity

Benevity , hayırsever bağış yönetimi ve hibe yönetimi platformları sağlayan Calgary merkezli bir Kanada’da bulunan bir platformdur. Türk Eğitim Vakfı, Benevity ile yapılan iş birliğiyle birlikte yurt dışından gelen bağışları kabul etmektedir. Bağışçılarımızın yurt dışından Benevity aracılığı ile bağışlar, bulundukları ülkede vergi indirimine tabiidir.


GlobalGiving

GlobalGiving, diğer kâr amacı gütmeyen kuruluşları bağışçılara ve şirketlere bağlayarak destekleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Vakfı, GlobalGiving ile iş birliği yaparak platforma ODTÜ Geleceğimiz Burs Fonu ve Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu özelinde dahil olmuştur.


Givin

Givin, kullanılmayan fazla eşyaların, ürünlerin bağışa döndüğü bir sosyal girişim platformudur. TEV ve Givin arasında yapılan iş birliği ile Givin platformunda yapılan her alışveriş TEV’de kız öğrencilerin eğitim bursuna dönüşmektedir.


Adım Adım / İyilik Peşinde Koş (İPK)

Adım Adım (AA), çeşitli kurumlarda çalışan amatör sporculardan oluşmaktadır. Adım Adım’ın amacı çeşitli spor aktiviteleri düzenleyerek ihtiyaç sahiplerine STK’lar üzerinden bağış toplanmasına aracılık etmektir. Amatör sporcular İPK üzerinden tercih ettikleri STK yararına kampanya oluşturarak bağış toplamaktadır. Türk Eğitim Vakfı da daha fazla öğrenciye eğitimde eşit fırsat sağlayabilmek, spor aracılığıyla eğitime fon sağlanmasına olanak sunmak için bu oluşumun içinde yer almaktadır.


Help Steps

Helpsteps uygulaması gün içinde atılan adımları hesaplar. Uygulama kullanıcısı gün sonunda 30 saniyelik bir reklam izleyerek attığı adımları HS adımına çevirir. Çevirdiği HS adımlarını dilediği bir stk ya bağış yapabilir. 2021 yılında TEV’de Helpsteps uygulamasına dahil olarak gönüllülerin yönlendirdiği bağışları kabul etmeye başlamıştır.