TEV - Burs Devamı İçin Transkript ve Öğrenci Belgesi Yüklemeleri Başladı!

Burs Devamı İçin Transkript ve Öğrenci Belgesi Yüklemeleri Başladı!

02.09.2022

Değerli bursiyerimiz bursunuzun devamı için transkript ve öğrenci yüklemeleri başladı.

Bursunuzun 2022-2023 öğretim yılında devamı veya mezun iseniz TEV mezun ağına dahil olabilmeniz için aşağıdaki yönlendirmeleri dikkate almanızı önemle rica ederiz.

Tüm notlarınız belirli ve e-devlet üzerinde güncel transkriptiniz çıkıyorsa aşağıdakilerden durumunuza uygun olanı seçerek TEV sistemine transkriptinizi yükleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ: E-mail veya posta ile gönderilen belgeler kabul edilmemektedir.

Transkript ve Öğrenci Belgesi için lütfen aşağıdaki yönlendirmeleri takip ediniz.

Ara sınıfta öğrenim görmekteyseniz e-devlet sistemi üzerinden alacağınız transkriptinizi,

- Hazırlık öğrencisi iseniz başarılı olarak bu yılı tamamladığınızı gösteren:

(a) okulunuzdan alacağınız onaylı bir yazıyı veya

(b) hazırlık not ortalamanızı gösteriyorsa e-devlet sistemi üzerinden alacağınız transkriptinizi,

- Mezun durumundaysanız e-devlet sistemi üzerinden alacağınız transkript ve varsa e-devlet sistemi üzerinden alacağınız mezuniyet belgenizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

- Yaz okulundan ders aldıysanız e-devlet sistemindeki transkriptiniz yaz okulunda alarak düzelttiğiniz güncel bilgileri yansıtmıyorsa yine de yükleme linki üzerinden transkriptinizi yüklemeniz gerekmektedir. Aşağıda paylaştığımız akademik başarı bildirim formu anketi doldururken yaz okulunuz ile ilgili sorulara doğru ve eksiksiz olarak cevap vermeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

- Öğrenci belgeleri: Okula yeni öğretim yılı için kayıt olduysanız / kayıt yenilediyseniz güncel öğrenci belgenizi öğrenci belgesi yükleme linkinden yüklemeniz gerekmektedir. Henüz kayıt yenilemediyseniz sadece transkript yükleme linkine transkriptinizi yükleyebilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen belgeleri  en geç 08 Eylül 2022 tarihine kadar aşağıdaki linke yüklemeniz gerekmektedir.

 

Transkript yükleme linki: https://transkript.tev.org.tr

Öğrenci belgesi yükleme linki: https://transkript.tev.org.tr/ogrenci-belgesi

Akademik başarı bildirim formu linki: https://forms.gle/gU2kbgksu6CqKJ4z8

 


Transkript Yükleme sistemi ile ilgili açıklamalar:

Tüm derslerinizin notları açıklandıysa ve not ortalamanız güncel ise sisteme giriş yapınız, talimatları takip ederek gerekli alanları doldurunuz.

-Transkript Türü sorusu, ders notlarınızın dönemlik olarak mı verildiği yoksa yıllık olarak mı verildiğini öğrenmek amacı taşır. (Ör. tıp, hukuk fakülteleri genelde yıllık transkript verir)

- Dönem Not Ortalaması = DNO

- “Güz veya Bahar not ortalaması boş olan” sorusunu 2021-22 öğretim yılı notlarınıza göre yanıtlayınız. DNO bölümü transkriptinizde hiç yok ise transkriptinizi yine de yükleyiniz.

- “Açık F”, henüz telafisini yapmadığınız başarısız ders anlamına gelmektedir. Notu F, FF, E, 59 gibi okulunuzda başarısız sayılan ders sayınızı yazınız.

 


Bununla birlikte sizleri vakıf yönetmeliğimizde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirmek isteriz.

Bursiyerlerimizin sigortalı ve ücret karşılığında çalışmalarına izin verilmiştir. (Eski yönetmeliğimizde yalnızca TEV burs ödemesi yapılmadığı aylarda çalışma izni geçerliydi)

Çift anadal yapan ve öğrenimi uzayan bursiyerlerimizin bursları belirli koşullar dahilinde bir yarıyıl veya bir öğretim yılı daha devam ettirilecektir. (Bu konuda gönderilen anketi yanıtlamadıysanız buradan lütfen en kısa sürede yanıtlayınız.)

Ödül Bursları ile ilgili bilgilendirme yakın zamanda ayrıca yapılacaktır.