TEV - İhale Duyuruları

İhale Duyuruları

İhale Detayları

Liste Değerlemesi Hizmet Alım İhalesi 10 Ekim 2022

Liste Değerlemesi Hizmet Alım İhalesi

Mülkiyeti Türk Eğitim Vakfına ait, 1313 adet tapulu taşınmazdan (kat irtifakı kurulu olmayan taşınmazlarla işlem gören ~1644 taşınmaz) herhangi bir kısıtlayıcı etki ve baskı olmaksızın taşınmazların satılabileceği ve kiralanabileceği pazardaki piyasa satış değerinin ve kira değerinin analizi çalışması kapsamında “Liste Değerlemesi Hizmet Alımı” yapılacaktır. 

İhaleye konu taşınmazlara ait özet tablo aşağıdadır.

Çalışa değerleme raporu yerine geçmeyecek ve Uluslararası Değerleme Standartları muhteviyatını içermeyecektir. Çalışma excel formatında liste halinde, CD veya bulut ortamında bilgi paylaşımı olarak istekli firmanın TEV’de istediği bilgileri içeren formatta bilgilerin paylaşılması ile birlikte gayrimenkul portföyünün incelenmesi ve piyasa değerinin ve kira değerinin analizini kapsayan liste şeklinde sunulması beklenmektedir.

BİLGİ VE ŞARTNAME TALEPLERİ: Hizmet alımına konu taşınmazlarla ilgili evraklar ve ihale konusu iş ile ilgili gerekli bilgiler için TEV Emlak Müdürlüğü ile iletişime geçilebilir.

İhaleye katılmak isteyen isteklilerin rayiç değer tespiti kapsamında masa başı değer tespit yapması beklenmekte olup, masa başı yapılan değer tespitlerinde güvenilirlik payının düşük olduğu görülen değer tespitleri için gerekli hallerde saha çalışması yapmasını sağlayacak donanımlı personel sahibi olması ya da iş ortağı olarak seçeceği SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme firması ile beraber çalışması talep edilecektir.

Liste değerlemesi çalışmasını yapacak firmaya Bağımsız Bölüm değer tespit yapılması beklenen konut ve işyeri ile komple bina olarak değer tespiti yapılması beklenen konut ve işyeri için;

-Ayrıntılı tapu bilgisi,

-Hisse Durumu

-Açık Adresi

-Kullanım Alanı,

-Kat Sayısı, Bulunduğu Kat, Bina Yaşı gibi teknik bilgiler paylaşılacaktır.

Arsa/Tarla vasıflı taşınmazlar için;

-Ayrıntılı tapu bilgisi,

-Kullanım Alanı,

-Hisse Durumu,

-Varsa İmar Durumu ya da fiziksel durum bilgisi,

Söz konusu teklif toplama süreci kapsamında istekli şirketlerin tanıtıcı doküman ile hizmet verdikleri firmaları içerir referans bilgilerini emlak@tev.org.tr ve caltay@tev.org.tr mail adresine iletmeleri beklenmektedir.

Soru ve bilgi talepleriniz için emlak@tev.org.tr ve caltay@tev.org.tr adreslerine mail atabilir, 0.212.318 68 94/ 0.212.318 68 98- 0533 512 03 91 no.lu telefonlardan Caner Altay ile görüşebilirsiniz. 

İHALE KATILIM BİTİŞ TARİHİ: İlgililerin 21.10.2022 tarihi saat 17:30’a kadar tekliflerini emlak@tev.org.tr adresine antetli kağıtta teklif tutarı belirtilecek şekilde emlak@tev.org.tr adresine iletmeleri rica olunur.  

İLETİŞİM: CANER ALTAY, ERDİNÇ ERDOĞAN

(caltay@tev.org.tr -0212 318 68 94 – 0533 512 03 91)

(eerdogan@tev.org.tr), (emlak@tev.org.tr) (0212 318 68 99 – 0505 574 54 08)

•TEV Kamu İhale Kanununa tabi değildir. 

•Türk Eğitim Vakfı 4734 ve 4735 sayılı kanunlara tabi olmayıp ihaleyi yapıp yapmamakta, dilediğine verip vermemekte, uygun bedelin tespitinde ve ihaleyi tamamen iptal etmekte serbesttir.