TEV - Koronavirüs Gündemi Kamuoyu Bilgilendirmesi

Koronavirüs Gündemi Kamuoyu Bilgilendirmesi

19.02.2020

Değerli TEV Ailemiz, 

Türk Eğitim Vakfı (TEV) olarak Koronavirüs’ün dünya ve ülkemizdeki yayılım haberlerini dikkatle takip etmeye devam ediyoruz. Bağışçılarımızın, bursiyerlerimizin, çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en büyük önceliğimiz. En önemli gücünü eğitimli bir gençlik ve aydınlık bir ülke hedefinden alan TEV Ailesi olarak bu olağanüstü günlerde öğrencilerimizin kesintisiz destek alabilmesi için birlikte hareket edeceğimize inanıyoruz. Bu sebeple de aldığımız önlemleri sizinle paylaşmak isteriz. 

Uzaktan Çalışma Hakkında  Bilgilendirme:

 • 17 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan çalışma kararımız kapsamlı bir iş sürekliliği planı ile devreye alındı.
 • Gerek çalışanlarımız gerekse paydaşlarımız açısından minimum temas, minimum risk ortamı oluşturabilmek ve bu kapsamda iş süreçlerimizdeki aksamaları minimumda tutabilmek hedefiyle vakfımızda mümkün olan tüm alanlarda uzaktan çalışma yöntemi uygulanmaya başlandı.

Çelenk & Mutlu ve Özel Gün Bağışları Hakkında Bilgilendirme:

 • Toplum sağlığını gözeterek cenaze törenleri için bir süre tören yerinde (camilerde stant açılmayacak)cenaze anında camide bağış kabul edemeyeceğiz.
 • Çelenk – Taziye bağışlarınızı online olarak web sitemizden(www.tev.org.tr) ve çağrı merkezimizden (444 0 838) en geç törenden bir gün önce bilgi verebilirseniz kabul edebilecek, tören günü yapılacak bağışlarınız için ise taziye kartlarımızla destek verebileceğiz.
 • Taziye ve Özel gün kart gönderimlerimizi aynı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) ve Kız Öğrenci Yurtlarımız Hakkında Bilgilendirme:

 • 16 Mart Pazartesi günü itibarıyla 3 hafta öğrenime ara verilmesi ardından öğrencilerimiz güvenli bir şekilde evlerine gönderilmiştir.
 • TEVİTÖL ve yurtlarımızda kapsamlı dezenfektasyon çalışması yapılarak hijyen çalışmalarına belirli periyotlarda devam edilmektedir.
 • TEVİTÖL’de uzaktan eğitim için gerekli hazırlıklar yapılmış, velilerimizle Koronavirüs Eylem Planı dosyası paylaşılmıştır.
 • Okul ve yurtlarımızda destek personelimiz dönüşümlü olarak hizmet vermeye devam ediyor ve idari kadromuz nöbetçiler dışında evden görev almaktadır.

Bursiyerlerimiz & Bağışçılarımız Hakkında Bilgilendirme:

 • Yurt içi ve dışı bursiyerlerimizle konu ile ilgili sürekli irtibat halinde olup, herhangi bir durumda Türk Eğitim Vakfı yetkilileriyle iletişime geçmeleri için bilgilendirilme yapılmıştır.
 • İstanbul ve tüm illerdeki hibe ve vasiyet bağışçılarımız tek tek telefonla aranmakta ve sağlıkları, acil ihtiyaçları, hastane randevuları konusunda Bağışçılarla İlişkiler Birimimiz özenle destek vermektedir. 

Gelişmeler ve alınan tedbirlere ilişkin tüm iç ve dış paydaşlarımızla yakın koordinasyon halinde çalışmalarımızın sürdüğünü bilmenizi isteriz.

Bu süre zarfında tüm hizmetlerimizi eksiksiz yürütmeye ve gerek bursiyerlerimize gerekse bağışçılarımıza destek sağlamaya, daha çok öğrencimizin eğitimlerine devam edebilmesi için mevcut şartlar altında bağışlarımızı arttırma gayretimize vargücümüzle devam edeceğiz.

Hem bireysel hem de kurumsal önlemlerle, ülke olarak, kısa zamanda bu önemli sorunu aşmış olmayı ümit ediyoruz.

Anlayışınız için teşekkürlerimizi sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

Türk Eğitim Vakfı