TEV - Burslar - Yurt İçi Burslar

Yurt İçi Burslar

Kız Öğrenci Yurt Bursları


Türk Eğitim Vakfı (TEV), büyük kentlere üniversite öğrenimi için gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kız öğrenci yurtları projesini hayata geçirmiştir. Bu amaçla İzmir-Balçova'da, Trabzon'da ve Ankara’da olmak üzere üç kız öğrenci yurdu hizmete açmıştır.

Yurtlara iki tip başvuru yapılabilmektedir:
  • 1. Ücretli barınmak için: Öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma ve çalışma koşulları sunan yurtlarda kalmak için öğrenciler, payına düşen ücreti ödemektedir.

  • 2. Burslu barınmak için: Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, aşağıda açıklanan burs kriterlerini sağladıkları takdirde burslu (yurt ücreti ödemeden) kalmak üzere yurtlara başvuru yapabilmektedir. Burslu kalan öğrencilere ayrıca cep harçlığı da verilmektedir.

BAŞVURU TARİHİ: 16 Ağustos 2021 – 16 Eylül 2021Yurt Bursuna Başvur

 Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkeleri’ne bağlı, başarılı, fakat maddi desteğe ihtiyacı olan, İzmir, Trabzon ve Ankara’daki devlet üniversitelerinde öğrenim gören veya öğrenim görmeye hak kazanan kız öğrencilere yurt bursu (TEV yurtlarında ücretsiz barınma imkanı) sağlamaktadır. Burslu kalan öğrencilere ayrıca cep harçlığı da verilmektedir.

İzmir Balçova'daki kız öğrenci yurduna ailesi İzmir dışında ikamet eden, Trabzon'daki kız öğrenci yurduna ailesi Trabzon dışında ikamet eden, Ankara’daki kız öğrenci yurduna ailesi Ankara dışında ikamet eden kız öğrenciler başvuru yapabilecektir.

Uzak ilçelerde oturanların başvuruları komisyonda değerlendirilmektedir.

Aylık düzenli bağışçımız olmak şimdi çok kolay.

Lütfen bağış miktarı seçin:


BAĞIŞ YAP